Сила нації – в її єдності

Сила нації – в її єдності

Нещодавно українці відзначали видатну дату, наповнену багатьма об’єднувальними сенсами для нашої нації – День Соборності та 103-ю річницю Акта Злуки між Українською Народною Республікою і Західноукраїнською Народною Республікою. З нагоди цього в приміщенні обласної наукової бібліотеки відбулося просвітницьке зібрання «В єднанні сила і міць держави». В межах заходу для молоді міста продемонстрували документальні історичні матеріали Українського інституту національної пам’яті, книги, присвячені українській революції 1917–21 років з фондів бібліотеки.

Сучасна Україна – історичний правонаступник УНР. Проголошення Соборності 22 січня 1919 року – історичний акт, який увінчав сторічні прагнення українців об’єднатися в одну сильну державу, наголосив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.
«Популяризація історії України – один з пріоритетних напрямків роботи інституту нацпам’яті. Ми пропонуємо такий кут зору на цю історію, як на постійний невпинний рух за соборну самостійну українську державу. Дуже часто нам дорікають люди недалекі чи недостатньо поінформовані, голови яких промиті російською пропагандою, що ми переписуємо історію. Насправді ми пропонуємо просто інший кут зору на минуле держави. Так повелося, що патріотично налаштоване середовище міста завжди вітало з двома датами, які припадали на 22 січня. Якщо Акт Злуки було проголошено 1919 року, то рівно рік до того, 1918-го, відбулася ще одна знаменна подія – Українська Центральна Рада проголосила IV Універсал. Документ вперше проголошував державну незалежність України», – розповів Олег Пустовгар.
Серед ідейних натхненників та організаторів Акта злуки було чимало полтавців. Не лише уродженець нашого міста Симон Петлюра. Це і гадячанин Андрій Макаренко, відомий громадсько-політичний діяч, публіцист та педагог Віктор Андрієвський. Пам’ять про об’єднання УНР і ЗУНР свято берегли, передавали з покоління у покоління емігранти, які змушені були виїхати з Батьківщини в країни Західної Європи та Америки. Про них також йшлося на просвітницькому зібранні.
Ідея соборності стала ключовою для всіх поколінь українців. Нині наш народ знову змушений протистояти, як і сто років тому, російському агресору. Захистити незалежність ми зможемо об`єднавшись, відкинувши політичні чвари чи забаганки олігархів та їхніх маріонеток. Справді: у єднанні – сила і міць держави.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий