Сільська бібліотекарка

Доброго дня, шановні працівники редакції!
Я, пенсіонерка МВС України, Любов Григорівна Костянецька, з мальовничого села Нехвороща Новосанжарського району, що розташоване на березі красивої річки Орілі, хочу розповісти про прекрасну жінку Світлану Іванівну Котову.
Вона – бібліотекар дитячого абонемента Нехворощанської сільської бібліотеки. Працює недавно, але за короткий час зуміла зробити чимало хорошого – красиво оформила приміщення, книжкові виставки до свят, зацікавила дітей. Стало чисто, затишно, гарно. Є квіти, дитячі меблі – столик та стільчики. Дівчатка й хлопчики, заходячи в бібліотеку, не лише дивляться, беруть читати книжки чи журнали, а й малюють, розфарбовують, виготовляють різні поробки та штучні квіти, які були використані для оформлення Герба України. Школярі зробили годівнички для птахів і взимку вивісили на деревах у парку.
Проживаю в Нехворощі більше 17 років, і коли мій онук був малий, ходила з ним до дитячої бібліотеки. Та в приміщенні тоді стояли лише стелажі з книгами. Сама бібліотека розташована в будівлі сільського Будинку культури. Завклубом Світлана Петрівна Бабенко виділяє додаткові приміщення для тематичних виставок, куточків, заходів для дітей і сама бере в них активну участь. Роботою дитячого абонемента цікавиться сільська громада, адже в багатьох сім’ях є дітки. Пенсіонер Іван Васильович Грек поповнив книгами полицю буккросингу.
Доброї думки про роботу бібліотекаря і художній керівник клубу “Надвечір’я” Ніна Олексіївна Морщалко. Світлана Іванівна організувала цей клуб вихідного дня на базі Нехворощанського підрозділу територіального центру для людей поважного віку
5 років тому. Члени клубу вдячні жінці за змістовну роботу.
Тож Світлана Іванівна робить добрі справи і для дітей, і для дорослих. У дитячій бібліотеці експонується виставка картин місцевого молодого художника з нашого району Андрія Мухіна. Автор представив портрети відомих діячів минулого і сучасності – князя Володимира, Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Чарлі Чапліна, Ліни Костенко, Кузьми (незабутнього соліста гурту “Скрябін”).
Тісно співпрацює бібліотекарка дитячого абонемента зі школою і дитячим садочком. Малеча приходить на заходи, уважно слухає її розповіді.
У наш час, коли майже всі діти мають комп’ютери і смартфони, мало читають книг, такі бібліотекарі, як Світлана Котова, організовуючи тематичні виставки, вікторини, літературні вечори, дбають про те, щоб молоде покоління було більше інтелектуально розвиненим, розширювало світогляд. Адже книги – то джерело знань. Її розповіді надовго запам’ятаються, комусь допоможуть у навчанні чи при вступі до учбових закладів, а може, і в житті.
Ось така вона, наша сільська бібліотекарка-ентузіастка. Буду вдячна, якщо надрукуєте листа про неї. Світлана Іванівна – ще й моя сусідка, гарна людина, яка дуже допомогла мені, коли я залишилася сама після смерті чоловіка. Поважають її сусіди, всі односельці, люблять діти.
Бажаю всьому колективу газети успіхів у роботі, міцного здоров’я. Хай завжди для вас буде мирне небо і по-весняному сяє сонечко.

Любов КОСТЯНЕЦЬКА.
с. Нехвороща
Новосанжарського району.

Поділися:

Добавить комментарий