Євгена Курбали та його дочки Ірини Бушуєвої

“Сімейні цінності” батька і доньки

У Художньому салоні по вулиці Соборності в Полтаві відкрилася виставка творів художників Євгена Курбали та його дочки Ірини Бушуєвої під назвою “Сімейні цінності”.
Євген Курбала відомий як живописець, портретист, графік (зокрема дуже цікава його церковна графіка). А на цій особливій виставці він представив картини на сімейну тематику.
Ірина Бушуєва, котра закінчила Київський національний університет технологій і дизайну, показала декоративні вироби, виконані в техніці клаптикового шиття, і художні фотографії.
Колись це вже було – коли із шматочків тканини, різнокольорових і часом різної фактури й розмірів, майстрині робили ковдри, килимки тощо. Ті вироби призначалися для вжитку. А зараз такі речі стали предметами мистецтва.
Мистецтвознавець, директор Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка Ольга Курчакова помітила, що Ірина, створюючи вироби в техніці клаптикового шиття, намагається добитися ефекту 3D. Фахівець відзначила, що основна тема спільного вернісажу батька і дочки – родинний затишок. Недаремно на центральній стіні виставкової зали розміщений великий сімейний портрет…
– Представлені картини і фотографії показують щастя сім’ї, молодої сім’ї, – підкреслив голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко.– Бажаю, щоб сімейні цінності ніколи вам не зраджували, – сказав він батькові й дочці.
– Коли приходиш додому, дуже важливо відчувати турботу і любов, – зізналася Ірина Бушуєва. – Це головне для того, щоб і духовне, і фізичне здоров’я було в нормі.
Фотографії Ірини життєстверджуючі – з сонячними “бликами”. Дорослі і діти на цих світлинах сяють посмішками й випромінюють радість.
Заслужений художник України Микола Підгорний наголосив, що на виставці багато нових, оригінальних робіт Євгена Курбали, виконаних на основі високої професійної майстерності й таланту:
– Євген – людина абсолютно позитивна, завжди налаштований на позитив у своєму житті. Його високо цінував світлої пам’яті Володимир Колесников, монументаліст (народний художник України. – Авт.), він залучав Євгена до роботи в монументальному мистецтві. А тут – зворушлива сімейна виставка…

Наталія ЖОВНІР
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий