Синтетичний рис і пластмасові  яйця – їжа майбутнього

Синтетичний рис і пластмасові яйця – їжа майбутнього

Пластмасові яйця, синтетичний рис, штучне м’ясо – звучить не дуже апетитно. Але через якихось 6 років, коли людей на Землі буде вісім мільярдів, спробуйте від цього відмовитися. Адже їжі не вистачатиме, попереджають вчені.

Уже зараз на полицях магазинів складно зустріти те, чого б не торкнулася рука хіміка чи біолога. Щось – небезпечне, щось – просто шкідливе, а дію ГМО, наприклад, і до цього часу не дослідили повністю.
М’ясо, вирощене в пробірці, точніше кажучи – в біореакторі, вже споживають. Його не треба вирощувати – воно синтезоване з невідомих хімічних елементів. А ще – штучні яйця, які майже не відрізняються від натуральних. Їх масово виробляють у Китаї. Для виробництва пластмасового рису не потрібні залиті водою поля. На справжній він на смак схожий не надто. Але вже масово надходить у продаж.
Чисельність людства на планеті стрімко зростає. У 1927 році мешканців Землі було 2 мільярди. Сьогодні, через 90 років, нас сім з половиною мільярдів. І їжі вже давно на всіх не вистачає.
За даними ООН, 11 відсотків населення Землі голодує. Це 815 мільйонів чоловік. До того ж практично зникли натуральні продукти. Ми харчуємося замінниками. Іноді справа доходить до того, що нас просто труять. Натуральний продукт повсюдно замінюється недорогим хімічним. У першу чергу це стосується їжі тваринного походження – м’яса, молока, масла.
З їжею рослинного походження теж не все однозначно. Щоб змінити овоч, беруть його ДНК (вихідний код), видаляють одну з ланок і вставляють іншу. І звичний огірок перетворюється у щось інше.
Неймовірна користь від роботи генних інженерів практично нівелюється скептиками від медицини й консерваторами від харчопрому. Їх головний меседж – “Невідомо, що з нами буде через 10 років від впливу ГМО”.
Медики, звичайно, будуть чинити опір. І активісти захисту споживачів – теж. Вони можуть виграти якісь битви, але війну поступово програють. І напханий антибіотиками генномодифікований бройлер, якого виростили за 48 днів замість належних шести місяців, може незабаром опинитися меншим злом.

За матеріалами
інтернет-ресурсів.

Поділися:

Добавить комментарий