Інформаційний кур’єр

Ситуація з Коломацькою ОТГ: у пошуках компромісу

У середу, 22 січня, відбулося засідання дорадчої комісії, яка розглянула суперечності, що виникли у процесі формування ОТГ. Обговорення відбулося за ініціативою голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова і стосувалося питання укрупнення Коломацької об’єднаної територіальної громади Полтавського району.
Напередодні, 21 січня, мешканці Коломацької ОТГ провели мітинг під стінами Полтавської ОДА, під час якого висловлювали незгоду із планами приєднати їхню об’єднану територіальну громаду до Новоселівської ОТГ. Ще раніше, 15 січня, на знак протесту вони перекривали дорогу державного значення Київ–Харків
(М-03) на перехресті сіл Степне та Коломацьке.
Участь у засіданні дорадчої комісії взяли керівники громад, які входять до складу Коломацької ОТГ, та тих територій, які межують із нею, а також очільники ОТГ Полтавщини, котрі мають досвід з впровадження децентралізації, представники Асоціації об’єднаних територіальних громад, народний депутат України Андрій Боблях, депутати обласної ради. Кожен мав можливість висловити своє бачення щодо ситуації, яка виникла навколо формату приєднання Коломацької громади до Новоселівської ОТГ.

Учасники зібрання дійшли згоди, що до 12-ї години 24 січня у Коломацькій ОТГ мають визначитися із центром громади. На зібраннях у селищі Степне громада висловилася за об’єднання Коломацької, Старицьківської, Василівської та Степненської сільських рад, але місцеві мешканці наполягають, щоб центром ОТГ було Степне. «Усе, що робимо, – лише після обговорень із людьми, – зазначив голова Коломацької ОТГ Євген Почечун. – Питання центру громади маємо проговорити, визначити спільну думку. Думаю, це питання ми швидко вирішимо. Звісно, це має бути спільна думка громади».
«Чекаємо відповіді людей. Можливо, внесемо зміни до перспективного плану області та надішлемо їх у Київ. У форматі, в якому нині існує Коломацька ОТГ, вона не відповідає показникам спроможності за кількістю населення, площею території, наявністю опорних шкіл. Вона створена всупереч методикам, які на той час регулювали відповідні питання. Є профільні документи з 2015 року, є перспективні центри формування громад, і, потрібно визнати, Коломацького там немає. Є Новоселівка, інші населені пункти, – зазначив за підсумками дорадчої комісії очільник Полтавської ОДА Олег Синєгубов, який головував на засіданні. – За результатами проведеного публічного обговорення думку людей врахуємо, водночас керуватимемося й профільними нормативно-правовими актами. Має бути компроміс. Ідея децентралізації – це потужні об’єднані територіальні громади, які відповідають визначеним профільним міністерством критеріям», – повідомляється на сайті Полтавської ОДА.
Як зазначалося раніше: «На сьогодні в області існує понад два десятки проблемних ОТГ, де, зокрема, є невідповідність критеріям спроможності. Подекуди є незгода людей та місцевих керівників. На певних територіях не дотримано строки та процедури створення ОТГ».
Подібні проблеми існують і в інших регіонах України.
Що стосується Полтавщини – питання попередньо планувалося до розгляду центральними органами державної влади у Києві у понеділок, 27 січня. Саме цим були обумовлені стислі терміни проведення переговорів між очільниками громад у «форматі чотирьох» (Коломацької, Старицьківської, Василівської та Степненської сільських рад) та ухвалення їх підсумків місцевими мешканцями.
23 січня у Степному відбулися громадські слухання. Як повідомив у своєму Фейсбуці Коломацький сільський голова Євген Почечун: «…люди з чотирьох сільрад обрали центр ОТГ. І це Коломацьке. Ми всі відкинули свої особисті амбіції та проголосували за розвиток і майбутнє». 24 січня виконавчий комітет Степненської сільської ради надіслав на ім’я голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова матеріали загальних зборів. Відтак проблемні питання, які існували раніше, було знято. Адміністративним центром буде Коломацьке, ЦНАП та опорна школа громади розташовуватимуться у Степному.
Коломацька ОТГ дослухалася до порад, які були висловлені під час засідання дорадчої комісії, спромоглася дійти згоди та отримати перспективу на майбутнє. Так прокоментував вирішення конфлікту голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. «Тепер все буде залежати від того, як піде процес об’єднання із сусідніми громадами, як будуть досягатися критерії спроможності громади… ОДА буде за цим уважно стежити», – зауважив очільник області.

Підготував Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий