Сюрпризи від дизайнерів

Сюрпризи від дизайнерів

Якщо у вас ніколи не було штучної ялинки, але ви зовсім не проти такого придбання у майбутньому, поміркувати є про що.
Авжеж, живе деревце коштує дешевше, та через кілька тижнів із ним доведеться розпрощатися назавжди. Інша справа штучна «красуня»: раз купили – й мінімум на п’ятирічку забули про походи на ялинкові базари.
Однак не все так просто. Щоб штучна ялинка й на другий-третій рік радувала господарів своїм виглядом, а не створювала зайві клопоти, потрібно поставитися до процесу її вибору з усією відповідальністю.

Основні види. Штучні ялинки виготовляють за різними технологіями і з великої кількості матеріалів. Але найчастіше в торговельній мережі ми маємо справу з двома видами штучних новорічних деревець, які заслуговують на увагу: ялинки литі, виготовлені з використанням поліпропіленової жилки; ялинки на каркасі, вироблені з тонко нарізаних стрічок ПВХ.
Дорожчими є перші, причому йдеться про значну різницю в ціні. Литі новорічні деревця постачають, як правило, європейські виробники. Їхня продукція справді відрізняється відмінною якістю і майже реалістичним зовнішнім виглядом. Кожна гілочка такої красуні робиться у спеціальній формі, а вже потім збирається розкішне пухнасте деревце. Утім ялинки з ПВХ-матеріалів – також непоганий варіант. Вони менш довговічні за своїх дорожчих посестр, але краси їм не позичати – акуратні, з лапатими гілочками.
Ялинка з ПВХ – найкраще рішення, якщо порівнювати її з дешевими аналогами, в яких «хвоя» виготовлена з паперу зі спеціальним просоченням. Такий товар має лише одну перевагу – найнижчу ціну, але при цьому він пожежонебезпечний, недовговічний, сумнівний у сенсі екологічності й може бути небезпечним для здоров’я. Найчастіше паперові моделі виробляються в Китаї з використанням матеріалів низької якості. Під впливом високої температури, яка неминуча при контакті з увімкненими гірляндами, вони виділяють фенол і формальдегід – леткі речовини, здатні викликати запаморочення, спровокувати головні болі, погане самопочуття і т. п.
Критерії вибору. Передусім зверніть увагу на голочки штучного деревця. У литих ялинок та моделей з ПВХ вони повинні бути міцними й жорсткими, добре триматись на вітах. Щоб перевірити, чи не обсипається ялинка, досить просто провести рукою вздовж гілки й злегка її струснути.
Окремо варто оглянути й гілки штучної ялинки: вони мають бути еластичними, рухливими й водночас надійно закріпленими. На цьому етапі «інспекції» спробуйте відігнути гілку й потім відпустити. Якщо вона повернеться у висхідне положення – усе гаразд.
Пам’ятайте, що штучна ялинка не повинна мати жодного хімічного запаху. Водночас не тіштеся ілюзією, що відсутність такого є показником екологічності – ряд синтетичних матеріалів, будучи вкрай шкідливими для здоров’я, зовсім не пахнуть, тому цей пункт у вимогах щодо вибору штучних ялинок можна вважати умовним. З огляду на це обов’язково вимагайте від продавця сертифікат і гігієнічний чи санітарно-епідеміологічний висновок, котрий підтверджує безпеку штучної ялинки.
Зважайте також, що краще вибирати ялинку на металевій підставці, оскільки підставки з пластмаси досить швидко ламаються.
У морі асортименту. Яких тільки новорічних деревець не вигадали дизайнери – сині, зелені, білі, срібні, крихітні, велетенські, пухнасті, стрункі. Власне, у кожного є можливість вибрати ялинку, яка ідеальна для оселі не тільки за габаритами, а й за кольором. Важливо також, що штучна ялинка може складатися і за рахунок цього її зручно заносити через будь-які дверні проходи.
Новинка нашого часу – світлодіодна ялинка, для прикрашання якої не знадобиться електрична гірлянда.

Поділися:

Добавить комментарий