Складально-зварювальному корпусу – 70 років

Складально-зварювальному корпусу – 70 років

У складально-зварювальному корпусі ПАТ «КВБЗ» відзначали 70-ліття колективу. Він був створений у 1951 році, коли на Крюківському вагонобудівному почалося виробництво переправно-десантної інженерної техніки.

Сорок літ тривав випуск машин-амфібій. За цей період на заводі було створено 21 зразок інженерних машин. Поставлені на виробництво і серійно виготовлялися плаваючі транспортери, гусеничні самохідні пороми ГСП-55, поромно-мостові машини «Волна». Деякі види техніки після виготовлення дослідних зразків передавалися на виробництво до інших підприємств. Зокрема, інженерний підводний розвідник ІПР, берегова мостова машина «Линь» та інші.
Коли все починалося 70 років тому, то дільниці нового виробництва були розташовані у різних приміщеннях заводу. Та згодом було зведено потужності для того, щоб об’єднати все під одним дахом, – механоскладальний корпус МСК-2. Практично кожен із повоєнних директорів Крюківського вагонобудівного – Іван Приходько, Рафаель Арутюнов, Віктор Лисенко, Юрій Крюков, Володимир Приходько – активно займалися будівництвом, оснащенням цього корпусу, збереженням його колективу.
За цей час він пережив структурні зміни, називався цех № 13, затим складальний, потім було організовано складальний, зварювальний та експериментальний цехи. Після згортання спецвиробництва довелося освоювати нові напрями діяльності, зокрема почався період створення і випуску дорожньої техніки. Відтак з’явився завод «Ритм». Нині це складально-зварювальний корпус, де встановлено нові верстати і комплекси з числовим програмним управлінням, освоєно виробництво як вантажних вагонів, так і вузлів та деталей, ходових частин для транспорту соціального призначення.
У різні роки тут працювали керівниками Олександр Катасонов, Олександр Солоп, Іван Плютін, Олександр Бовдир, Микола Катенкар, Олександр Забавін, Віктор Тертишний, Віктор Стрижак, Руслан Денисенко, Михайло Лебідь, Євген Ніссов та інші.
У спецвиробництві зібралися спеціалісти, інженери, які поклали початок створення потужної конструкторської та експериментальної бази. А також робітники, які мали високу кваліфікацію, унікальний досвід роботи. Власне кажучи, саме цей інженерний та робітничий кадровий потенціал допоміг КВБЗ вистояти у кризові 1990–2000 роки та створити таку складну наукоємну галузь, як пасажирське вагонобудування.
У колективі трудилися й трудяться, разом з колегами вписали важливі сторінки у літопис справ Герой Соціалістичної Праці Микола Логвиненко, лауреат Державної премії, зварник Павло Пащенко, заслужені машинобудівники України Володимир Артюшенко, Юрій Артюшенко, Віктор Кириченко, Валентина Сивокінь, Ніна Слабко, Олексій Нестеренко, Іван Поляков, Анатолій Лиходєєв, почесні вагонобудівники Валентин Головін, Борис Лозовик, Тетяна Єльченко та багато інших достойних людей.
Про славний трудовий шлях, висококваліфікованих фахівців говорили на урочистих зборах з нагоди ювілею. До колективу звернулися директор із виробництва та сервісу Тарас Беценко, начальник корпусу Віктор Горб. Велику групу трудівників та ветеранів заохочено преміями і цінними подарунками. Відбувся концерт.
Такі ювілейні дати допомагають осмислити пройдене і зроблене, згуртовують колектив. Саме про це йдеться у книзі «Народження амфібій», яку видано коштом КВБЗ 10 років тому і яка стала бестселером у царині інженерної техніки.
Вітаємо вас, шановні працівники та ветерани складально-зварювального корпусу. Саме ви стали і станете авторами та героями нових цікавих сторінок у книзі життя вашого колективу, ваших трудових біографій. Здоров’я вам та вашим родинам!

Прес-служба ПАТ «КВБЗ».

Добавить комментарий