Наприкінці вересня на сесії Кременчуцької міської ради депутати затвердили назву скверу, що протягом останніх років облаштований у мікрорайоні Раківка і здобув чималу популярність серед мешканців наддніпрянського міста. Відтепер уся зона озеленення та відпочинку від прохідної Крюківського вагонобудівного заводу до магазину АТБ називається сквер Вагонобудівників.
А перед цим відбулося чергове засідання міської комісії з перейменування об’єктів під головуванням секретаря міської ради Юрія Гриценка. Серед інших питань на ній було розглянуто й звернення про об’єднання алеї в районі вулиці Лікаря Бончука,1, та архітектурного комплексу біля Східної прохідної ПАТ «КВБЗ» і присвоєння цьому архітектурно-ландшафтному ансамблю назви «Сквер Вагонобудівників». Депутати-вагонобудівники міської ради Олександр Плескун, Олександр Нікіфоров, Інна Петренко, які представляють правобережжя Кременчука, започаткували саме таку ініціативу, їх підтримали своїми підписами понад 700 мешканців району.
На засіданні комісії автор цих рядків розповіла про історію забудови та благоустрою мікрорайону Раківка, починаючи з 1930-х років. Саме тоді Крюківські вагонні майстерні перейменували на Крюківський вагонобудівний завод, почалася велика реконструкція підприємства, працівників ставало все більше, тож виникла потреба у житлі для сімей заводчан. Було зведено багатоквартирний чотириповерховий житловий будинок, зараз відомий у народі як «старий житлдім», з’явилися перші магазини.
У 1956–1960 роках на Раківці тривало будівництво лікарні (нині лікарня «Правобережна»). 1957-го за ініціативою КВБЗ (директор Іван Приходько) розпочато будівництво госпспособом цілого мікрорайону з одно- та двоповерхових будинків на Далекій Раківці, у районі вулиці Східної.
Згодом на Раківці звели чимало багатоквартирних житлових будинків, об’єкти соцкультпобуту, освіти. Значний внесок у формування сучасного вигляду мікрорайону зробив Крюківський вагонобудівний та його працівники. Продовжуючи справу батька, нинішній очільник підприємства, голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько відродив будівельно-монтажне управління, яке звело 12 багатоповерхових житлових будинків. Відтак на правобережжі Кременчука виріс і сформувався великий мікрорайон.
Для комфортного відпочинку жителів Раківки і працівників заводу коштом КВБЗ було зведено і наприкінці 2006 року здано в експлуатацію архітектурний ансамбль біля Східної прохідної Крюківського вагонобудівного заводу. Слово «ансамбль» підходить до цього об’єкта якнайкраще, бо до нього увійшли оновлена будівля прохідної, стоянка транспорту, площа з фонтаном «Казкова квітка» і зеленими насадженнями, елементи корпоративної реклами та іміджу підприємства, зона відпочинку, магазин, зупинка міського громадського транспорту. Це стало справжнім подарунком для жителів мікрорайону.
Традиція отримала продовження. Зокрема, депутат міської ради, член наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Олександр Плескун, коли його 2015 року обрали головою бюджетної комісії, провів одне із виїзних засідань на Раківці в районі ринку «Крюків’янка». Скажемо відверто, цей майданчик тоді мав непривабливий вигляд. Численні торгові ятки різноманітного вигляду були розташовані хаотично. Люди, йдучи на завод чи після роботи додому, мали крокувати повз низку металевих торгових столів, іржавих від часу та негоди.
Отже, члени бюджетної комісії уважно вислухали та схвалили пропозицію свого колеги щодо впорядкування території. Як розповів Олександр Плескун, міський голова Віталій Малецький та депутати міськради підтримали починання, було виділено кошти з бюджету. Розпочалися проєктні, а за ними й будівельні роботи.
Незабаром впорядкували великий майданчик у районі ринку «Крюків’янка», на території, що тягнеться уздовж будинку по вулиці Лікаря Бончука,1, висаджено дерева, кущі, квіти, покладено бруківку, оформлено зони відпочинку з гарним освітленням, дитячий майданчик тощо. Здана в експлуатацію нова алея у 2017–2018 роках стала гармонійним продовженням позитивних оновлень на Раківці.
«Я дуже радий, що моя рідна Раківка оновлюється, стає чепурнішою. На цьому місці, де колись були калюжі та багно, сьогодні чудовий сквер. У вихідні ми можемо гуляти з дітьми, відпочивати та добре проводити час! Два роки тому на депутатській комісії ми виступили з ініціативою створити сквер. І ось – результат нашої спільної роботи. Хочу подякувати всім, хто допомагав у реалізації задуманого. Разом ми можемо досягти більшого!» – написав Олександр Плескун 19 травня 2018 року на своїй сторінці у Фейсбуці.
Але й досі цей соціальний об’єкт, який змінив вигляд мікрорайону на краще та здобув чималу популярність у мешканців, не мав назви.
Тож наглядова рада, правління, дирекція, профком та працівники ПАТ «КВБЗ» звернулися з проханням поєднати алею по вулиці Лікаря Бончука,1, з архітектурним комплексом підприємства та присвоїти цьому архітектурно-ландшафтному ансамблю назву, яка буде дуже значимою для вагонобудівників та їхніх сімей, жителів Раківки, – сквер Вагонобудівників.
Члени комісії з перейменування об’єктів голосували одностайно «за». Відтак вони затвердили серед інших і нову назву зони відпочинку містян на Раківці. Остаточне рішення прийняли депутати міської ради. Залишається лише побажати, щоб сквер Вагонобудівників радував людей у будь-яку пору року, щоб розбудова Раківки тривала й надалі.
Ганна КУДІЯРОВА
Начальник відділу ЗМІ ПАТ “КВБЗ”
Вам також може сподобатись
Постанова КМУ №953 може зупинити роботу волонтерських організацій!
У цей епідсезон передусім берегтися треба людям, вік яких понад 60 років
275 дронів, 1150 бандерпечей – «УКРАЇНСЬКА КОМАНДА» надала допомоги військовим та цивільним на чверть мільярда гривень
НЕДОПУЩЕННЯ ДИСКРИМІНАЦІЇ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ – СТРАТЕГІЧНО ВАЖЛИВЕ ЗАВДАННЯ СУСПІЛЬСТВА
Пандемії немає, а COVID-19 – є! Чому так важливо вакцинуватися?