Сливовий пиріг із "Нью-Йорк Таймс"

Сливовий пиріг із «Нью-Йорк Таймс»

Сьогодні складно відрізнити, що в «біографії» цього кулінарного шедевра правда, а що – вигадка. Але історія сливового пирога з номера газети «The New York Times» тридцятип’ятирічної давнини до душі багатьом любителям десертів у різних країнах світу. Власне як до смаку й сам пиріг.

Уперше рецепт сливового пирога з’явився на шпальтах впливового видання у вересні 1983 року. Головні публікації номера висвітлювали «гарячі» міжнародні, політичні та воєнні теми, але найбільший відгук отримав… кулінарний рецепт!
Його підготувала редактор кулінарної рубрики Маріан Буррос. До неї рецепт потрапив від подруги, з якою вони в майбутньому видадуть у співавторстві кулінарну книгу «Елегантно, але легко», – Лоїс Левіни. Буррос присвятила рецепт випічки розпалу сезону слив, які того року добре вродили й коштували дешево.
Рецепт справді дуже простий, тож редакторка кулінарної рубрики дуже здивувалася, коли читачі почали засипати її листами з проханням надрукувати його ще раз. Редакція пішла назустріч. Утім, як виявилося, це був тільки початок.
Надалі, тільки-но наближався сезон достигання слив, «The New York Times» незмінно отримувала листи з питаннями на кшталт: «Чи не настав час надрукувати рецепт сливового пирога?» або «Ви збираєтеся друкувати рецепт сливового пирога?» Таким чином домогосподарки «тероризували» редакцію 6 років, і той самий рецепт сливового пирога друкувався в газеті щовересня, з 1983 до 1989 року.
Нарешті терпець Маріан Буррос урвався. У своїй колонці вона звернулася до читачів із наболілим: чому б їм не вирізати і не зберігати рецепт, якщо він їм настільки подобається. Вона навіть відверто написала, що не бажає більше публікувати рецепт «Original Purple Plum Torte» від Лоїс Левіни, «качка б її копнула». Проте одна з читачок на таку роздратованість миролюбно відповіла, що в такому разі вона та 12 її однодумців напишуть до редакції колективне звернення надрукувати рецепт улюбленого сливового пирога ще раз.
Маріан нічого не лишалося, як виконати вимоги цих «тринадцяти апостолів сливового пирога». Вона пообіцяла читачам, що рецепт буде передрукований востаннє і порадила домогосподаркам заламінувати його й повісити на дверцята холодильника. Рецепт надрукували з пунктиром по краях, щоб його зручно було вирізати й зберігати.
Упродовж наступних шести років, аж до 1995-го, «The New York Times» продовжувала друкувати рецепт сливового пирога, але вже в різних варіаціях – з іншими фруктами, без масла й т. ін. 2010 року в газеті було запропоновано рецепт із цільнозерновим борошном.
Сьогодні рецепт сливового пирога від Лоїс Левіни та Маріан Буррос відомий в усьому світі. Не в останню чергу, звісно, саме завдяки газетній історії. У різних джерелах він має деякі, але зовсім незначні, розбіжності щодо кількості використаних інгредієнтів, адже в оригіналі для основних продуктів застосована мірна американська чашка.
Рецепт
200 грамів цукру (версія 1989 року зменшила його кількість до 3/4 склянки), 120 грамів масла, 1 склянка просіяного борошна, 2 яйця, 1 чайна ложка пекарського порошку (розпушувача), дрібка солі, 12 слив (Угорка), трішки цукру й меленої кориці для посипання.
Духовку розігріти до 180 градусів. Масло й цукор перетерти до кремової текстури. Додати борошно, розпушувач, сіль та яйця. Ретельно перемішати. Викласти тісто в форму, зверху розкласти половинки слив (в оригінальному рецепті – зрізом догори). Притрусити цукром і корицею. Випікати 40–50 хвилин.

Добавить комментарий