Максим Макарович Потяженко

Слово про вчителя, лікаря, колегу, батька

75 славних років виповнюється професору Української медичної стоматологічної академії Максиму Макаровичу Потяженку.

Народився на Київщині 13 червня 1943 року. Свій шлях у медицину розпочав, закінчивши друге Київське медичне училище та відслуживши в армії санінструктором, фельдшером і начальником аптеки полкового медпункту.
Під час навчання в медичному інституті імені академіка О. О. Богомольця працював фельдшером на Київській станції швидкої медичної допомоги. Однорічну інтернатуру з терапії пройшов на базі Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського. Згодом завідував відділенням екстреної та планової консультативної медичної допомоги, працював ординатором ревматологічного відділення.
Вступив до очної аспірантури з фаху «Кардіологія» на кафедру факультетської терапії Полтавського медичного стоматологічного інституту. У 1980 році Максим Потяженко захистив кандидатську, у 1993-му – докторську дисертацію з кардіології. Був призначений завідувачем новоствореної кафедри інтернатури з терапії. Під керівництвом професора М. М. Потяженка були створені навчально-практичні філії кафедри в Кременчуці та Миргороді. За 25 років на кафедрі підготовлено майже тисячу лікарів-терапевтів, більше 200 фахівців інших спеціальностей. Захищені З кандидатські і 4 докторські дисертації. Підготовлено 37 магістрів медицини.
Максим Макарович – автор та співавтор 487 наукових та навчально-методичних праць. У різний час він займав посади заступника декана з інтернатури лікувального факультету, проректора з навчальної роботи та декана факультету іноземних студентів.
З 2003-го по теперішній час професор М. М. Потяженко – голова апробаційної ради №1 по захисту докторських та кандидатських дисертаційних робіт, голова циклової методичної комісії навчально-наукового інституту післядипломної освіти, голова Полтавського обласного товариства терапевтів та пульмонологів.
За вагомий внесок в охорону здоров’я та підготовку медичних кадрів Максим Макарович нагороджений багатьма відзнаками. Сьогодні він продовжує керувати кафедрою внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів, передаючи досвід і знання молодим лікарям.
Максим Макарович Потяженко – хороший сім’янин, батько двох синів, дідусь двох онуків. Понад 50 років іде по життю із своєю дружиною, Берегинею сім’ї, Лідією Вікторівною, яка понад 15 років успішно працювала в медичній академії доцентом на кафедрі іноземних мов.
Адміністрація навчально-наукового інституту післядипломної освіти, колектив кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів із шкірними та венеричними хворобами ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія», учні, друзі вітають Максима Макаровича із 75-річчям, бажають міцного здоров’я, творчої та плідної праці, великого людського щастя, сімейного благополуччя, довгих років активного творчого життя, здійснення планів.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий