Максим Макарович Потяженко

Максим Макарович Потяженко

Слово про вчителя, лікаря, колегу, батька

75 славних років виповнюється професору Української медичної стоматологічної академії Максиму Макаровичу Потяженку.

Народився на Київщині 13 червня 1943 року. Свій шлях у медицину розпочав, закінчивши друге Київське медичне училище та відслуживши в армії санінструктором, фельдшером і начальником аптеки полкового медпункту.
Під час навчання в медичному інституті імені академіка О. О. Богомольця працював фельдшером на Київській станції швидкої медичної допомоги. Однорічну інтернатуру з терапії пройшов на базі Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського. Згодом завідував відділенням екстреної та планової консультативної медичної допомоги, працював ординатором ревматологічного відділення.
Вступив до очної аспірантури з фаху «Кардіологія» на кафедру факультетської терапії Полтавського медичного стоматологічного інституту. У 1980 році Максим Потяженко захистив кандидатську, у 1993-му – докторську дисертацію з кардіології. Був призначений завідувачем новоствореної кафедри інтернатури з терапії. Під керівництвом професора М. М. Потяженка були створені навчально-практичні філії кафедри в Кременчуці та Миргороді. За 25 років на кафедрі підготовлено майже тисячу лікарів-терапевтів, більше 200 фахівців інших спеціальностей. Захищені З кандидатські і 4 докторські дисертації. Підготовлено 37 магістрів медицини.
Максим Макарович – автор та співавтор 487 наукових та навчально-методичних праць. У різний час він займав посади заступника декана з інтернатури лікувального факультету, проректора з навчальної роботи та декана факультету іноземних студентів.
З 2003-го по теперішній час професор М. М. Потяженко – голова апробаційної ради №1 по захисту докторських та кандидатських дисертаційних робіт, голова циклової методичної комісії навчально-наукового інституту післядипломної освіти, голова Полтавського обласного товариства терапевтів та пульмонологів.
За вагомий внесок в охорону здоров’я та підготовку медичних кадрів Максим Макарович нагороджений багатьма відзнаками. Сьогодні він продовжує керувати кафедрою внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів, передаючи досвід і знання молодим лікарям.
Максим Макарович Потяженко – хороший сім’янин, батько двох синів, дідусь двох онуків. Понад 50 років іде по життю із своєю дружиною, Берегинею сім’ї, Лідією Вікторівною, яка понад 15 років успішно працювала в медичній академії доцентом на кафедрі іноземних мов.
Адміністрація навчально-наукового інституту післядипломної освіти, колектив кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів із шкірними та венеричними хворобами ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія», учні, друзі вітають Максима Макаровича із 75-річчям, бажають міцного здоров’я, творчої та плідної праці, великого людського щастя, сімейного благополуччя, довгих років активного творчого життя, здійснення планів.

Добавить комментарий