“Смарагдові” перемоги  юних зіньківців

“Смарагдові” перемоги юних зіньківців

На мальовничому Закарпатті, в місті Мукачево, відбувся XII Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль народної творчості «Смарагдові витоки». Двоє талановитих зіньківців повернулися із захоплюючої мандрівки з перемогами.
Цього разу на Закарпатті фестивалили понад 800 гостей. Серед них – і юні таланти (віком від 6 років), і студентська молодь. Творче змагання тривало в 12 номінаціях.
Фестиваль розпочався урочистою ходою учасників на центральній площі Мукачева, яка називається на честь Кирила і Мефодія, надалі ж дійство розгорнулося в парку Перемоги, на березі річки Латориця.

Вихованці зразкового художнього колективу гуртка «Творча майстерня «Струмочок» Зіньківського будинку дитячої та юнацької творчості Володимир Юхименко й Ангеліна Савченко (керівник гуртка – Людмила Гавриленко) привезли на фестиваль вітання з нашої хліборобської Полтавщини, добрий настрій і свої чудові вироби. Володимир представив роботи з пластиліну: «За мотивами Решетилівських гобеленів», «Полтавські галушки», «Жнива» та ін. Ангеліна демонструвала колекцію ляльок-травомотанок Зіньківщини. Юні майстри також провели майстер-класи для учасників та відвідувачів фестивалю.
Журі гідно оцінило роботи талановитих зіньківців. За підсумками, Володимир Юхименко нагороджений Дипломом I ступеня у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» («Художні ремесла»). Ангеліну Савченко відзничили Дипломом II ступеня у цій же номінації (народна лялька). Наставник вихованців Людмила Гавриленко нагороджена Подякою за підготовку учасників XII Міжнародного фестивалю «Смарагдові витоки» та популяризацію народного мистецтва.
Вихованці гуртка дуже задоволені поїздкою, адже вони не тільки працювали, хвилювалися за результати, а й багато спілкувалися з іншими учасниками фестивалю, відвідали місцеві перлини – замок «Паланок», палац графів Шенборнів, замок «Сент-Міклош», збагативши свої знання з краєзнавства.
Керівник гуртка та вихованці вдячні всім, хто допоміг в організації поїздки.

Світлана ЛИСАК
Методист Зіньківського будинку дитячої та юнацької творчості

Поділися:

Добавить комментарий