Соціальна відповідальність видобувного комплексу

Соціальна відповідальність видобувного комплексу

Двадцять перша сесія обласної ради сьомого скликання, що відбулася 29 серпня у Карлівці, була позачерговою. Як повідомив на брифінгу журналістам голова обласної ради Олександр Біленький, викликано це необхідністю розглянути звернення Державної служби геології та надр України щодо погодження надання спецдозволів на пошукові та видобувні роботи. Постановою Кабінету Міністрів України дана процедура обмежена терміном у 45 днів. Видобувні підприємства мають бути соціально відповідальними. Тому профільним депутатським комісіям, за словами Олександра Біленького, треба скрупульозно розібратися, наскільки професійно й адекватно зазначені підприємства готові підходити до питань екологічної безпеки та природоохоронних заходів і налаштовані співпрацювати з місцевими територіальними громадами у розвитку соціальної сфери та інфраструктури. Визначений термін спливав, а перенести розгляд питань на жовтень, коли проходитиме чергова сесія, надавачі документів не погодилися, і сесія зібралася, щоб надрокористувачі не отримали цих спецдозволів за так званою «мовчазною згодою», сказав він.

Вів пленарне засідання голова обласної ради Олександр Біленький (БПП). У роботі сесії взяв участь народний депутат України Андрій Река.
На початку сесії голова обласної виборчої комісії Людмила Сердюк повідомила про набуття повноважень депутата обласної ради Володимиром Ярошенком, обраним за списком Всеукраїнського об’єднання «Бітьківщина», замість депутата Юрія Лебедина, який склав депутатські повноваження. Володимир Ярошенко був наступним у партійному списку.
Депутатами до порядку денного було включено 4 основних питання та 8 додаткових.
На початку сесії депутати вшанували пам’ять земляка-кременчужанина, учасника Операції Об’єднаних Сил, командира бойової машини – командира відділення 72-ї механізованої бригади ЗСУ старшини Анатолія Бурмича, який нещодавно відійшов у Вічність; у річницю Іловайської трагедії – усіх, хто загинув від куль і снарядів російських агресорів та їхніх найманців.
За традицією представникам територіальної громади області було вручено відзнаки та нагороди.
Згідно з регламентом першими розглядалися депутатські запити. Таким був лише один – депутата обласної ради, заступника голови облради Анатолія Ханка (ВО «Свобода») «Про перевірку Березоворудського аграрного коледжу Полтавської аграрної академії», в якому йдеться про кадрові та інші рішення керівництва закладу. Рішенням депутатів запит направлено за належністю – департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та управлінню Держпраці у Полтавській області.
Депутати погодили спецдозволи на видобування питної води товариству з обмеженою відповідальністю «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» (на території міста Хорол) та мінеральної води спеціалізованому Миргородському санаторію «Слава» на території Миргородського родовища.
Більшістю голосів депутати відмовили у наданні спецдозволу на геологічне вивчення питних підземних вод на території Полтавської області «Казеннному підприємству «Південукргеологія» та спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням газу, природного конденсату на території Чорнухинського та Лохвицького районів товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ-ГАЗ-ПЛЮС».
Голова обласної ради Олександр Біленький пояснив дане рішення тим, що профільна комісія не надала рекомендацій на погодження. Заступник голови комісії з питань паливно-енергетичного комплексу облради Олег Діденко («Відродження») у свою чергу додав, що депутати так і не отримали роз’яснення перспектив співпраці від керівництва зазначених підприємств, бо одні на засідання комісії не з’явилися, а інші не представили проект угоди про соціальне партнерство.
Депутати надали згоду на безоплатне прийняття із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області друкованої продукції та внесли зміни до Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області й до 1 жовтня продовжили кінцевий термін подання в обласну раду проектів для участі в ньому, а моніторинг виконання проектів-переможців конкурсу поклали на відділ інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради.
Депутати внесли зміни до рішення пленарного засідання чотирнадцятої сесії обласної ради від 6 березня 2017 року №378 і визначили розпорядником коштів цільового фонду в складі спеціального фонду обласного бюджету Полтавської області Полтавську обласну державну адміністрацію.
Після тривалої дискусії рішенням сесії внесено зміни до показників обласного бюджету на 2018 рік, за якими зі спеціального фонду понад 9 мільйонів гривень направлено на оснащення обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського та понад 5 мільйонів – у дорожній фонд області на утримання і ремонт місцевих доріг – усього майже 15 мільйонів. Дискусія була викликана тим, що депутат Іван Сидоренко («Українське об’єднання патріотів – УКРОП») сказав: депутати сумніваються, що кошти підуть за призначенням і будуть розподілені пропорційно потребам районів, забажав детального розпису призначень коштів дорожнього фонду.
З подання депутата Руслана Ляшка («Радикальна партія Олега Ляшка») депутати проголосували за звернення Полтавської обласної ради до Прем’єр-міністра України, міністра інфраструктури України, директора ПАТ «Укрзалізниця» щодо відновлення повноцінної роботи станцій Абазівка та станції Лубни Південної залізниці. Справа в тім, що Укрзалізниця з невідомих причин і без попередження наклала заборону на відвантаження піввагонів на зазначені станції, чим припинила доставку на них цінних вантажів і обмежила роботу значної кількості підприємств, поставивши під загрозу подальшу їх діяльність.
У «Різному» виступили депутат обласної ради Микола Первак (Соціал-Демократична Партія) та Карлівський міський голова Олександр Наконечний. Вони говорили про необхідність справедливого розподілу коштів на ремонт доріг між районами області. Микола Первак також говорив про наслідки передачі доріг місцевим радам, зокрема про те, що дороги передано без трудових колективів організацій, котрі їх обслуговували, і що останні «зависли у повітрі».
Коментуючи сесію, голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що, враховуючи сприятливий період, кошти дорожньому фонду треба було передавати, не чекаючи жовтня, а стосовно справедливого розподілу по районах, то депутати тепер зможуть опрацювати його з дорожнім фондом у будь-який зручний час. Продовження терміну подання проектів розвитку територіальних громад він пояснив якісним проривом – значним їх збільшенням (на 256) і тим, що громади прагнуть зробити ці проекти якомога ефективнішими і не завжди вкладаються у визначені терміни. Захищені проекти будуть реалізовуватися цілком прозоро. Говорячи про стан виконання бюджету, голова обласної ради сказав, що платежі з п’ятивідсоткової ренти від користувачів надрами надходять нестабільно і територіальні громади не знають, коли і в якому обсязі надійдуть гроші, тож їм важко планувати свої видатки.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий