Соціальні проєкти, як і сільгоспвиробництво, тривають постійно

Соціальні проєкти, як і сільгоспвиробництво, тривають постійно

Агрофірма «Полтавазернопродукт» увійшла до трійки переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна» у номінації «Корпоративна благодійність»

Національний конкурс «Благодійна Україна» оголосив найкращі компанії та організації, які вкладають значні кошти у соціальні проєкти. За підсумками 2019 року в номінації «Корпоративна благодійність» серед переможців – два дочірніх підприємства агропромислового холдингу «Астарта-Київ»: «Полтавазернопродукт» та «Волочиськ-агро» з Хмельниччини.
Заступник генерального директора із соціальних питань ІПК «Полтавазернопродукт» Анатолій Таранушич пояснює, що агропромхолдинг «Астарта-Київ» постійно впроваджує соціально відповідальну політику в роботу своїх підприємств:
– Несемо відповідальність за людей і за об’єкти соціальної інфраструктури на території нашої виробничої діяльності. Це благородно і правильно. У бюджеті кожної з дочірніх компаній «Астарти» є окремий цільовий фонд на реалізацію соціальних проєктів.
При кожному виробничому підрозділі агрохолдингу діє громадська дорадча рада. До неї входять керівник підприємства, сільські голови і представники соціальної сфери, серед яких медпрацівники, керівники шкіл і садочків, завідувачі культурних та спортивних закладів. Вони вирішують, на які нагальні проблеми сіл потрібно спрямувати кошти у першу чергу.

Конкурентоздатні – завдяки аграріям

Найбільше соціальних проєктів «Полтавазернопродукт» має у сфері освіти, науки та благоустрою. Минулого року на ці потреби жителів Глобинського та Семенівського районів підприємство виділило 1,2 мільйона гривень.
Так, відбулися поточні ремонти закладів освіти загальною вартістю 300 тисяч гривень. За ці кошти косметичний ремонт зроблений у Пустовійтівській, Святилівській, Зубанівській школах та в Обознівському НВК. Також капітально відремонтований дах Троїцької школи, замінено вікна у Зубанівській школі.
Заклади освіти отримали комп’ютерне та мультимедійне обладнання (10 ноутбуків, шість проекторів, три дошки та п’ять екранів до них) і спортінвентар загалом на 179 тисяч гривень.
Підприємство повністю забезпечує підвіз до закладів освіти учнів із сіл Пустовійтове і Крива Руда. На ці цілі «Полтавазернопродукт» виділило 370 тисяч гривень.
Варто згадати і про допомогу садочкам, які цього року планують розпочати роботу в селах Бугаївка і Святилівка. 2019-го для них закупили меблів на 219 тисяч гривень. Серед іншого, у садочку в Пустовійтовому замінені поверхні для приготування їжі.
Дуже тішаться у «Полтавазернопродукті» успіху проєкту «ІТ-освіта в сільській місцевості» . 2019-го на нього спрямували 100 тисяч гривень. Безкоштовні курси спочатку були впроваджені у трьох школах, нещодавно до них долучилися ще дві.
Курс «Робототехніка» завдяки аграріям викладають ще у чотирьох школах. Діти вчаться Scratch-програмуванню та іншим цікавим речам, які дозволять їм опанувати одну із найбільш затребуваних професій сучасності. Тільки 2019 року в проєкті взяли участь 80 учнів. Ще 58 бажаючих із дорослого населення сіл стали слухачами курсів, аби навчитися користуватися комп’ютером, та опанували інтернет.
Підприємство започаткувало й іншу цікаву освітню новацію – «Моє майбутнє в агро» . Гурток розрахований на учнів 7–10 класів. Він покликаний допомогти старшокласникам із вибором професії, зацікавити їх в агросфері завдяки практичним заняттям. Цією програмою охоплені 40 учнів у трьох школах, для чого «Полтавазернопродукт» виділило 53 тисячі гривень.
ІТ-навчання та агропроєкт покликані не просто покращити якість освіти сільських дітей. Його учасники стають гідними конкурентами в освітніх змаганнях із однолітками.

Допомога медичним закладам

У нинішні карантинні часи найбільше коштів і сил підприємств «Астарти-Київ» іде на підтримку медиків та медзакладів – уже виділено 25,3 мільйона гривень на ці потреби. В умовах пандемії коронавірусу агропромхолдинг став одним із головних помічників для районних лікарень Полтавщини. Так, 15 із них отримали засоби для дезінфекції та індивідуального захисту.
В рамках допомоги було придбано і апарати штучної вентиляції легень. Їх незабаром передадуть кільком районним лікарням. Апарати ШВЛ допоможуть медикам рятувати життя хворих на коронавірус із ускладненнями роботи органів дихання. А по закінченні пандемії це обладнання знадобиться при виконанні травматологічних та планових операцій.
– Ми перші, хто допоміг медикам дезінфікуючими та захисними засобами. На цьому не зупинилися. Водночас запросили до співпраці інших аграріїв. І частина підприємств відгукнулася на заклик. Кожна свідома людина сьогодні зобов’язана підтримувати медиків. Я не уявляю, як можна діяти по-іншому, – підкреслює Анатолій Таранушич.
Враховуючи згадані соціальні проєкти, зрозуміло, чому соціально-відповідальні підприємства агропромхолдингу «Астарта-Київ» відзначають на загальнонаціональному рівні.
– Практично кожна компанія чи організація реалізує соціальні проєкти для жителів регіонів, де працює. Просто різні масштаби допомоги. Потужні компанії навіть створюють окремі благодійні фонди. Відзначу, що з 2014 року ми відслідковуємо тенденцію – зростання корпоративної відповідальності, – зазначає Оксана Лобко, виконавчий директор Асоціації благодійників, секретар оргкомітету Національного конкурсу «Благодійна Україна». – По суті, Україна долучилася до загальносвітового тренду.
Соціальні проєкти від агропромхолдингу «Астарта-Київ» тривають постійно, як і сільгоспвиробництво. Адже робити добрі справи, як і вирощувати хліб, потрібно безперервно.
Нагадаємо: у минулому році ТОВ «Агрофірма «Добробут» у національному конкурсі «Благодійна Україна» в номінації «Благодійність середнього та малого бізнесу» посіло 1 місце.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Поділися:

Добавить комментарий