Сьогодні ми всі міцніші, ніж вчора

Сьогодні ми всі міцніші, ніж вчора

У четверте з початку широкомасштабного вторгнення московитів в Україну масованого ракетного удару зазнав Кременчук. Вранці 18 червня рашисти знову вгатили по Кременчуцькому нафтопереробному заводу та місцевій ТЕЦ. Обидва об’єкти зазнали нищівних руйнувань іще під час попередніх атак. Вочевидь, ворог переслідує мету ускладнити нам відновлення важливих інфраструктурних підприємств.
«Шість російських ракет ударили по Кременчуцькому нафтопереробному заводу, який і так не працював, та 2 ракети – по ТЕЦ. На щастя, постраждалих немає. Ворог атакує ці об’єкти не вперше. На місці працюють рятувальники, – повідомив через кілька годин після рашистського обстрілу голова ПОВА Дмитро Лунін. – НПЗ і ТЕЦ за час повномасштабної війни зазнали найбільших атак і руйнувань серед усієї інфраструктури Полтавщини».
* * *
Десятки комплектів військової форми, закупленої коштом обласного бюджету, отримало добровольче формування у Хоролі під час робочої поїздки до міста очільника ПОВА Дмитра Луніна. Станом на кінець минулого тижня добровольчим підрозділам тероборони Полтавщини передали майже 2 тисячі таких комплектів та очікували на отримання іще тисячі. В одному комплекті – кітель, штани, дві футболки та термобілизна. За словами Дмитра Луніна, весь одяг сертифікований, високої якості.
З обласного бюджету на закупівлю комплектів витратили близько 3 мільйонів 300 тисяч гривень. Ціна лише однострою у комплекті одягу становить 1 650 гривень. Раніше ДФТГ забезпечили також засобами зв’язку.
* * *
«Військовим Полтавщини передали броньований мікроавтобус. Придбали його разом із заводом «Південкабель» та депутатом Харківської міськради Юрієм Медведєвим, – розповів Дмитро Лунін. – Автівку передали військовим Полтавщини, які захищають Україну на фронті в Харківській області. Разом – переможемо! Все буде Україна!»
Ще одне авто для наших захисників вирушило на фронт із Пирятинщини. Придбали його спільними зусиллями громади та благодійників. Кожен небайдужий жертвував скільки міг. 16 червня «бус» відбув на передову. Його завантажили продуктами, які для військових зібрали жителі Нових Мартиновичів.
* * *
Почесною відзнакою «За мужність та відвагу», заснованою Президентом України Володимиром Зеленським, нагороджено 831 бригаду тактичної авіації, яка дислокується у Миргороді та від самого початку повномасштабного російського вторгнення захищає українське небо. Про це повідомив. Полтавський обласний ТЦК та СП. Відповідний Указ №386/2022 опублікований на офіційному інтернет-представництві Глави Держави.
Прикметно, що в Полтаві може з’явитися вулиця на пам’ять про одного з найвідоміших миргородських авіаторів, Героя України, який загинув у бою з рашистами, полковника Олександра Оксанченка. Електронну петицію із пропозицією перейменувати на честь льотчика нинішню вулицю Степового фронту зареєстровано на сайті Полтавської міської ради. Збір підписів триває.
* * *
Як повідомляє відділ комунікації поліції Полтавщини, за дорученням начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Євгена Рогачова, заступник начальника обласного управління поліції Максим Ахрамєєв спільно з командиром батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Полтава» Дмитром Хмільом та волонтерами доставили необхідний вантаж для спецпризначенців поліції Полтавщини, які наразі виконують бойові завдання на Донеччині.
Ясна річ, жодних подробиць із гарячої точки не оприлюднюється. Водночас земляки пам’ятають, що бійці батальйону «Полтава» й раніше виконували завдання на буремному сході держави.
* * *
Гуманітарна допомога переселенцям із зони бойових дій стала головною темою робочої зустрічі начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна з Почесним консулом Азербайджанської Республіки в Харкові Афганом Салмановим. Зустріч відбулася 15 червня, яке в азербайджанському календарі є Днем національного порятунку.
«Нині на території Полтавщини проживає 180 тисяч переселенців. Були такі пікові моменти, коли наша невеличка область могла приймати 1,4 мільйона людей за добу. Тому було велике навантаження на соціальну та медичну сфери. Переселенців, які не мають змоги готувати собі їжу, забезпечують харчуванням. Є потреба у продуктах довготривалого зберігання, а також у медичних та гігієнічних товарах», – розповів Дмитро Лунін.
Афган Салманов запевнив, що Азербайджан готовий розглядати потреби Полтавської області в межах постачання гуманітарної допомоги до України. А також нагадав, що азербайджанський народ допомагає українцям з початку війни пальним для «швидких» та автомобілів ДСНС.
«780 тонн гуманітарного вантажу було відправлено для українських біженців у Молдову. Сьогодні ця допомога продовжується. Крім допомоги на міждержавному рівні, гуманітарна підтримка надається таким містам, як Харків, Чернігів, Київ, Дніпро, – зазначив Афган Салманов. – Також ми допомагаємо тим людям, які були змушені виїхати до Азербайджану. Наші країни завжди підтримували й підтримують одна одну. Ми за територіальну цілісність України, її суверенітет та незалежність».
* * *
До Полтави прибув черговий вантаж із гуманітаркою від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Цього разу до обласного центру доправили чималий асортимент побутової техніки для закладів колективного проживання внутрішньо переміщених осіб. «Зранку отримали, по обіді вже видали представникам шкіл та садочків. Наразі встановлюються пральні машини, мікрохвильові печі та підключаються новенькі електрочайники – все для того, щоб створити комфортні умови для проживання переселенців», – ішлося у повідомленні Полтавської міської ради.
Надійшов гуманітарний вантаж 16 червня і до Кременчука. До наддніпрянського міста передало свою продукцію кондитерське підприємство «Ярич», що на Львівщині. Фабрика спеціалізується на виготовленні печива та крекерів.
«Понад 13 тонн якісного печива від українського виробника отримають внутрішньо переміщені особи, які зараз мешкають у Кременчуці. Дякуємо за вашу роботу та допомогу! Віримо в перемогу! Все буде Україна!» – прокоментували подію в Комунальному підприємстві «Інститут розвитку Кременчука».
* * *
Благодійний концерт на підтримку захисників України відбувся 17 червня у дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Дійство з назвою «Крила» ініціювали волонтери Полтавського батальйону небайдужих з метою зібрати кошти на квадрокоптер для ВЧ 4467.
Творчу програму гостям концерту подарував муніципальний духовий оркестр «Полтава» під орудою головного диригента, художнього керівника, заслуженого артиста України Едуарда Головашича. Звучали і класика, і сучасні композиції. З патріотичними промовами до загалу звернулися командир військової частини 4467 Валерій Кирпота, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (Православна Церква України).
Волонтерам вдалося зібрати 50 761 гривню, які спрямують на придбання квадрокоптера.

Підготовлено за матеріалами Полтавської ОВА, інших інформресурсів.

Поділися:

Добавить комментарий