"Сьогодні ж віднесу газети батькам. У них буде свято"

«Сьогодні ж віднесу газети батькам. У них буде свято»

У жовтні цього року, на жаль, із запізненням, розпочалася передплата друкованих видань на 2020 рік. Традиційно у цей час в містах і селах країни проводяться «Дні передплатника», під час яких читачі можуть не лише передплатити улюблену газету, журнал, а ще й поспілкуватися з журналістами видань. У вівторок, 29 жовтня, «День передплатника» відбувся біля Головпоштамту міста Полтави. Одна з жіночок, оглянувши презентації місцевих і центральних видань і отримавши по примірнику кожної газети, зазначила: «Батьки у мене дуже люблять читати газети, вважають їх найбільш правдивим джерелом інформації, але вимушені економити. Сьогодні ж віднесу, у них буде свято».
Пропонуємо вашій увазі думки ще кількох наших постійних і нових передплатників щодо місця друкованої преси у їхньому житті.

Василь Михайлович, мешканець Котелевського району:
– «Зорю Полтавщини» моя родина передплачує вже кілька десятиліть. Пам’ятаю, в радянські часи бабуся з дідусем щодня отримували газету. Потім естафета перейшла до батьків, тепер ми з дружиною чекаємо на листоношу. Знаю, що «Зоря Полтавщини» – єдина обласна газета, яка виходить двічі на тиждень. Хотілося б, щоб поштарі завжди приносили часопис вчасно. Це ж і труд газетярів, і наше бажання скоріше отримати улюблене видання. Приємно, що опинився у потрібний час в потрібному місці (посміхається). Й у Полтаву з’їздив, і з вами поспілкувався. Дякую за газету!
Олена Григорівна, мешканка Полтави:
– Подобається, що в кожному п’ятничному номері ви друкуєте тематичні додатки. Я люблю поратися на присадибній ділянці, тож особливо уважно читаю всі корисні поради щодо саду-городу. Інші додатки не менш цікаві. Відчувається, що ви хочете допомогти людям, коли в них трапляються негаразди. На жаль, дуже часто ми залишаємося наодинці з проблемами. А коли прочитаєш, як хтось вирішив своє питання, подібне тому, що виникло у тебе, легше розібратися у справах і самому.
Надія Іванівна з Полтави проходила центром міста з 11-річним онуком Артемом:
– «Зорю Полтавщини» отримую дуже давно. Ще коли примірник копійки коштував. Пенсія невелика, але буду передплачувати і надалі. Дізнаюся з газети про новини, читаю корисні поради. Звісно, важливо, що друкуєте програму телебачення, прогноз погоди, народні прикмети.
Прийшов підтримати друковані видання і, зокрема, передплатив «Зорю Полтавщини» відомий на Полтавщині , в Україні мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Віталій Миколайович Ханко:
– Я вважаю, що керівництво держави дуже мало дбає про естетичний і культурний розвиток народу. Велику роль в цьому завжди відігравала преса. Зараз, з моєї точки зору, відсутнє державне бачення такої важливої сфери життя суспільства, народу, як культура, не виділяються кошти. Тож газетам зараз важко.
Важко нині не лише газетам. Ні для кого не секрет, що без друкованих видань не уявляють своє життя саме пенсіонери. Пенсії ж нині не дозволяють передплатити не те що кілька, а іноді й одну газету. Люди навіть обмінюються ними із сусідами.
Полтавка Тамара Петрівна Бабенко, як з’ясувалося, працювала в друкарні та «Зорі Полтавщини» ще в 60–70-х роках минулого століття. Колись передплачувала рідну газету, але зараз пенсія не дозволяє.
– Нині читаю газети, коли випадає така можливість. Якби хоч трохи пенсію підняли, звісно б, передплатила саме «Зорю Полтавщини».
Микола Іванович, мешканець Машівського району.
– Завжди у жовтні передплачую «Зорю Полтавщини» по пільговій ціні. Ми вже люди «при роках», спілкуємося у своєму колі, до Інтернету незвичні, дружина дає почитати газети, що отримуємо, сусідці. Вона теж вирішила передплатити і також не дуже розбирається в сучасних технологіях. Прочитала у вашій газеті повідомлення Укрпошти, що з 7 жовтня можна підписатися за якоюсь електронною версією каталогу, а з 15 жовтня – за друкованими каталогами. Зайшла на пошту, а ніяких каталогів немає. Дівчата- поштарки сказали, що затримується, добре хоч індекс правильний підказали.
* * *
Стан друкованої преси нині важко назвати стабільним. І справа не лише у конкуренції з телебаченням, Інтернетом. Постійно зростають тарифи на друк та доставку. Через це у країні майже не залишилося щоденних газет, більшість виходить лише раз на тиждень, а деякі потужні всеукраїнські газети цього року припинили випуск друкованого видання. Але «Зоря Полтавщини» залишається із своїм читачем. Ми, як і раніше, виходимо двічі на тиждень. Проводиться передплата лише п’ятничного номера, вартість якої є найнижчою в області.
Тож будьмо разом! n

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий