Соєвий соус як альтернатива солі

Соєвий соус як альтернатива солі

Відтоді, як в умовах війни з полиць магазинів зникла звичайна кам’яна сіль вітчизняного виробництва, споживачі почали виявляти більше цікавості до її екзотичного замінника – соєвого соусу.
«Король азійської кухні» (як кажуть про цей продукт) є найдавнішим соусом у світі кулінарії. На його основі можна робити багато різних соусів: рибний, грибний, гірчичний, креветковий тощо. Так само його можна використовувати як маринад для риби, м’яса чи морепродуктів.

У наших широтах соєвий соус з’явився на домашніх кухнях відносно недавно. Господині присмачують ним і салати, і м’ясо, й омлет. Солонуватий, з різким характерним запахом, він відмінно поєднується майже з будь-якою стравою. Містить багато мінеральних елементів, вітамінів і амінокислот. За рахунок присутності похідних глутамінової кислоти має властивість яскраво підкреслювати смак страв.
Батьківщиною соєвого соусу вважається Китай. За однією з версій, він з’явився завдяки буддійським монахам, які, відмовившись від м’яса і молочних продуктів, були змушені шукати альтернативи. Винайдена ними приправа з солоним смаком та виразним ароматом певною мірою була прообразом екстракту м’яса.
Стародавні китайці готували соєвий соус найпростішим способом: варили соєві боби, а потім залишали їх для бродіння. Це був дуже тривалий процес. Згодом рецепт удосконалили японці, додавши до соєвих бобів пшеничні зерна. Таким чином вони домоглися більш насиченого смаку, але час природної ферментації соєвого соусу став іще тривалішим. Зрозуміло, що за допомогою сучасних технологій усі етапи виготовлення популярної приправи вдалося значно пришвидшити.
Готовий соєвий соус не потребує охолодження під час зберігання, це пов’язано з низькою активністю води та високим вмістом у ньому солі. Соус додають до риби, м’яса, в суші й роли. У ньому практично немає калорій і холестерину.
Правильно приготований натуральний соєвий соус корисний для нашого організму. У цій приправі в десять разів більше антиоксидантів, ніж в сухому червоному вині. Окрім того, наявний цілий спектр вітамінів і мінералів, в тому числі й таких незамінних, як залізо, цинк, вітаміни групи В.
Для того, щоб соєвий соус приносив користь організму, необхідно вибирати продукт природного бродіння. Це дуже важливо, адже багато виробників намагаються зекономити й постачають на ринок дешевий сурогат, який не має нічого спільного з оригінальним соєвим соусом. А регулярне вживання в їжу неякісної приправи може завдати серйозної шкоди організму й навіть призвести до розвитку ракових захворювань.
Якісний соус повинен бути приготований методом натурального бродіння. Колір, смак і аромат такого продукту створюються завдяки тривалому часу визрівання і за рахунок натуральних інгредієнтів. Справжній соєвий соус, налитий тонким шаром, має світло-коричневий колір і абсолютно прозорий, на відміну від соусу, приготованого з концентрату, який практично чорний за кольором і вже тим більше не прозорий.
Якісний соєвий соус чудово зберігається і без додавання будь-яких консервантів.
При покупці соєвого соусу слід звернути увагу на упаковку: продукт повинен бути розлитий виключно в скляні пляшки, тому що тільки в них можна належним чином зберегти смак і аромат соусу, а також (що ще більш важливо) його корисні властивості. У складі соєвого соусу не повинен міститись арахіс, а тільки соєві боби, пшениця чи кукурудза, сіль і спеціальна закваска з мікроорганізмів. Також слід звернути увагу на вміст білка: в якісному натуральному соусі він складає 6 – 8%.
У соусу, виробленого методом кислотного гідролізу, колір, смак і аромат формуються за рахунок кукурудзяного сиропу, солі й барвників, а не за рахунок дозрівання продукту й натуральних інгредієнтів. Цей метод використовують сучасні виробники, які прагнуть максимально прискорити і здешевити процес виготовлення соєвого соусу.
Чимало виробників готують соєвий соус шляхом розведення водою концентрату, отриманого або методом природного бродіння, або методом кислотного гідролізу. Це дуже проста і недорога технологія. Як і будь-який продукт, приготований на основі концентрату, такий соєвий соус не можна назвати натуральним і високоякісним. На жаль, саме такого продукту на полицях наших супермаркетів найбільше. Тому грамотному споживачеві слід бути дуже уважним.
Найперший сигнал, що перед вами не натуральний соєвий соус, а сурогат, – низька ціна. «Король азійської кухні» коштувати дешево не може.
Із відкритих інтернет-джерел.

Поділися:

Добавить комментарий