Солдати атомного фронту

Солдати атомного фронту

Із нагоди 32-х роковин Чорнобильської трагедії в Полтаві відбулися урочисті й жалобні заходи – зустріч керівництва області з активом громадських організацій “чорнобильців”, урочисте покладання квітів до пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи, виставки фотодокументів та літератури, присвяченої болючій сторінці нашої історії.

На зустрічі в облдержадміністрації обговорили питання соціального захисту та медичного обслуговування “чорнобильців”. Зокрема директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко розповіла, що цього року в рамках обласної Комплексної програми на цю категорію населення спрямують 6,9 мільйона гривень, що на 17% більше, ніж минулого року.
На запитання “чорнобильців” відповіли заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко, працівники головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
* * *
Під час жалобного мітингу біля пам’ятного знака жертвам Чорнобильської трагедії полтавцям нагадали про масштабну участь наших краян у ліквідації наслідків найстрашнішої в історії людства техногенної катастрофи. Тільки в квітні-травні 1986 року на військові збори з Полтавської області було призвано понад 7 тисяч військовозобов’язаних. У період з 1986-го по 1991 рік у зоні атомного лиха працювали понад 300 співробітників пожежної охорони області. У Чорнобильську зону було направлено понад 500 наших земляків-медиків.
Підставили своє плече й представники інших мирних професій: Полтавська облспоживспілка забезпечувала належне харчування ліквідаторів, водії транспортних підприємств – необхідні перевезення, будівельники зводили захисні споруди над зруйнованим енергоблоком… Загалом понад 30 тисяч наших краян взяли участь у ліквідації наслідків атомної катастрофи.
На сьогодні на Полтавщині статус “чорнобильців” різних категорій має більш ніж 21 тисяча осіб. “Ліквідаторів” серед них залишилося менше 11 тисяч. І щороку побратимам доводиться прощатися з товаришами, які ціною власного здоров’я приборкали атомну стихію і врятували світ від техногенного апокаліпсису.
Пам’ять ліквідаторів та жертв Чорнобильської аварії полтавці вшанували хвилиною мовчання. “Чорнобильці”, представники влади, духовенства, громадськості, студентська молодь поклали до підніжжя пам’ятного знака квіти.
* * *
“Чорнобиль. Роки після катастрофи” – виставку світлин під такою назвою презентували в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. Автор робіт – полтавський фотограф Денис Ведь.
Добірка світлин зроблена під час поїздки в зону відчуження навесні 2017 року. Значна увага в експозиції приділена “мертвому місту” – Прип’яті. За словами автора світлин, виставка покликана спонукати людей укотре замислитися про наслідки своєї діяльності на планеті.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий