Сонцезахисний крем:  секрети вибору

Сонцезахисний крем: секрети вибору

Позначка «SPF» на тюбику з кремом – це показник рівня захисту від ультрафіолетових b-променів. Зазначена біля літер цифра повідомляє, у скільки разів більше, ніж зазвичай, ви можете перебувати на сонці після використання цього засобу без шкоди для шкіри.

Щоб правильно визначити безпечний час перебування на активному сонці після застосування крему із SPF-фактором, необхідно проаналізувати свою звичайну реакцію на сонце. Якщо ваша шкіра починає червоніти після 15 хвилин засмагання, то нанесення на неї засобу із сонцезахисним фактором 10 (SPF10), дозволить збільшити час безпечного перебування на сонці в 10 разів. Іншими словами, з таким засобом ви можете спокійно засмагати близько 2,5 години.
Як визначити фототип шкіри? Для визначення фототипу шкіри, а отже, і найефективнішого крему для засмаги, можна скористатися таблицею доктора Томаса Фіцпатріка, якою керуються в косметологічній та дерматологічній практиці вже багато років. В основу таблиці покладено принцип активності меланоцитів – клітин шкіри, які відповідають за синтез меланіну, котрий захищає шкіру від сонячних опіків.
Перший фототип. До нього належать люди з білосніжною шкірою, яка має рожевий відтінок і веснянки. Це зазвичай блондини та рудоволосі з блакитними очима. Шкіра першого фототипу не засмагає, а обгоряє, тому вже навіть через 7 хвилин перебування на сонці без належного захисту на шкірі можуть з’явитися опіки.
Для людей зі шкірою першого фототипу необхідний крем із високим ступенем захисту – SPF30 і вище. Засоби з низьким захистом не зможуть запобігти сонячним опікам.
Другий фототип. До цього фототипу належать люди зі світлою шкірою і світлим волоссям. Очі в них можуть бути зелені, сірі чи карі. На сонці їм не рекомендується перебувати без спеціального засобу більше 15 хвилин. На початку літа варто користуватися засобами із SPF30 чи 25, ближче до середини літа можна перейти на захист від 10.
Третій фототип. Це люди з карими очима, темно-русявим чи каштановим волоссям і смаглявою шкірою. Вона не обгоряє без захисту на активному сонці протягом півгодини й після засмагання набуває золотистого чи шоколадного відтінку. Для першого тижня відпочинку людям із такою шкірою рекомендовано використовувати засоби із захистом SPF15, після чого можна перейти на SPF8 чи SPF6.
Четвертий фототип. До нього зараховують смаглявих брюнетів, які можуть без побоювання сонячних опіків перебувати на активному сонці близько сорока хвилин. Для людей із четвертим фототипом шкіри рекомендовано у перший тиждень відпочинку на пляжі користуватися сонцезахисними засобами із SPF10, після чого можна переходити на SPF6.
При виборі крему для засмаги також важливо враховувати, де ви збираєтеся провести відпустку. Для активного відпочинку в горах чи на морі бажано вибирати засоби із захистом не менше 30. Крем із таким же захистом ідеально підійде дітям після трьох років, для малюків необхідно вибирати крем із SPF50.

Поділися:

Добавить комментарий