Інформаційний кур’єр

Співпраця Полтавщини зі Світовим банком: проміжні результати

У рамках проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» з 2016 року в Полтавській області реалізується Субпроект «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію в Полтавській області».

Укладено угод на майже 35 мільйонів доларів

Загальна сума фінансування для втілення Субпроекту – 40 мільйонів доларів США. На кінець третього кварталу цього року укладено угод на постачання товарів та послуг загальною вартістю 34 мільйони 740 тисяч доларів США.
Медичного обладнання для закладів охорони здоров’я всіх рівнів вже поставлено на майже 19 мільйонів доларів.

Вперше в історії полтавської медицини

У Обласний клінічний кардіоваскулярний центр закуплено комплекс навігаційно-абляційної системи з радіочастотним генератором. Запрацювала електрофізіологічна лабораторія з найсучаснішою в Україні системою навігації. У співпраці з провідними фахівцями інституту ім. Миколи Амосова у відділенні інтервенційної радіології третій рік проводяться операції експертного рівня – радіочастотні катетерні абляції.
Із грудня 2016 року в Обласній клінічній лікарні введено в експлуатацію новий стаціонарний ангіограф Toshiba Infinix VF 8000V. Кількість оперативних втручань зросла більш як у півтора раза. Із липня 2017 року використовується ультразвуковий сканер VIVID S60N. Зросли показники виявлення вад серця на початкових стадіях їх формування. Апарат УЗД (GE Нealthcare) в обласній лікарні дозволяє повноцінно обстежувати нетранспортабельних пацієнтів кардіологічного відділення та центру нефрології й діалізу.

Що придбано для сімейних лікарів, районних та міських лікарень

Для оснащення ЦПМСД, ЦРЛ, міських та обласних лікарень підписано 5 угод на постачання обладнання загалом на 5,3 мільйона доларів США – від тонометрів та ростомірів до електрокардіографів та аналізаторів.
У Центри ПСМД області надійшло 402 комплекти апаратів добового моніторингу артеріального тиску (ДМАТ) з реєстратором, 315 дефібриляторів, сумки для збору аналізів, одноразові системи для збору аналізів, інше обладнання для кабінетів сімейних лікарів.
Закуплено 35 автомобілів для збору аналізів та 7 пересувних амбулаторій на загальну суму 1 мільйон 746,5 тисячі доларів США.
Всі міські та районні лікарні оснащено ДМАТами із трьома реєстраторами, системами холтерівського моніторування, УЗД-системами, лабораторними аналізаторами, дефібриляторами, апаратами штучної вентиляції легень. Поставлено першу партію тест-систем для проведення 50 тисяч скринінгових досліджень.

Нове обладнання для спеціалізованої допомоги

Для бригад екстреної медичної допомоги закуплено 100 дефібриляторів, 95 портативних апаратів штучної вентиляції легень. Також передбачено придбання 93 автомобілів швидкої медичної допомоги класу В та С.
В обласні заклади охорони здоров’я поставлено кардіостимулятори, дефібрилятори, систему кардіореабілітації, кардіологічні УЗД-апарати експертного класу, ангіограф, комплекс рентгенівський діагностичний з цифровою обробкою зображення, інжектор для введення контрастної рідини при КВГ, 3 апарати штучної вентиляції легень.
На сучасних апаратах добового моніторингу артеріального тиску загалом в області проведено 29892 дослідження. До отримання цього обладнання в середньому за рік таких обстежень в області виконувалось лише близько 2 тисяч. За цей же період на системах холтерівського моніторування «AMEDTECECCproHolter» проведено 6413 досліджень. Система кардіореабілітації TrackmasterTMX 428CP дозволила з вересня 2017 року виконати 363 втручання. На рентгенівському діагностичному комплексі з цифровою обробкою зоображення Platinum із грудня 2017 року проведено 1226 досліджень.
Підписані контракти загальною вартістю майже 17 тисяч доларів США на надсучасне обладнання: комп’ютерний томограф, МРТ, нейрохірургічний мікроскоп та інше для Обласного кардіоваскулярного центру; ліжка механічні та з електроприводом, операційні столи, стерилізатори, холодильники, портативні дихальні апарати з керованими параметрами вентиляції, коагулометри, аналізатори електролітів для ЦРЛ, міських та обласних лікарень.

Навчання

Для безперервного навчання медперсоналу створено мережу тренінгових центрів. Обласний та міжрайонні тренінгові центри оснащено манекенами, муляжами, тренажерами, офісною технікою та мультимедійним обладнанням.
Здійснено 9 навчальних поїздок із вивчення досвіду в клініках Німеччини, Хорватії, Данії, Фінляндії, Англії, Чехії та Латвії за участю більш як півсотні фахівців області.
Для пропаганди здорового способу життя створено та розповсюджено 40 тисяч щоденників самоконтролю за артеріальним тиском для пацієнтів та 400 тисяч примірників інших друкованих матеріалів.
Зараз триває робота над закупівлями програмного забезпечення, систем захисту інформації.

У рамках проекту Світового банку та МОЗ України.
За підтримки Полтавської облдержадміністрації.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий