Спортивна гордість України

Спортивна гордість України

Полтавські спортсмени вибороли найбільшу кількість нагород серед представників усіх регіонів нашої держави

Минулої неділі, 8 серпня, у Токіо завершилися ХХХІІ літні Олімпійські ігри. Як уже повідомляла «Зоря Полтавщини», спортсмени, котрі представляють нашу область, вибороли 4 нагороди, і це стало найкращим результатом у неофіційному змаганні між регіонами України. Єдине «золото» у скарбничку української команди поклав Жан Беленюк (греко-римська боротьба), «срібло» на рахунку Олександра Хижняка (бокс) та Людмили Лузан, яка в парі з Анастасією Четверіковою змагалася на каное-двійках, крім того, Людмила взяла «бронзу» у змаганнях каное-одиночок. Загалом українські атлети вибороли 19 нагород (одне «золото», 6 срібних, 12 бронзових медалей).
Окрім українських спортсменів, що представляли Полтавщину, на п’єдестал пошани головних спортивних змагань планети підіймалися: Михайло Романчук (плавання), який, як і наша Людмила Лузан, став мультимедалістом і також має в своєму активі «срібло» та «бронзу»; Парвіз Насібов (греко-римська боротьба), Анжеліка Терлюга (карате), Олена Старікова (велоспорт), які повертаються додому із срібними нагородами, та Дар’я Білодід (дзюдо), Ігор Рейзлін (фехтування на шпагах), Олена Костевич та Олег Омельчук (кульова стрільба), Еліна Світоліна (теніс), Алла Черкасова (жіноча боротьба), Марта Фєдіна, Анастасія Савчук (артистичне плавання), Ірина Коляденко (жіноча боротьба), Станіслав Горуна (карате), команда синхроністок (артистичне плавання), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту), в активі яких бронзові нагороди.
За загальною кількістю нагород національна збірна України посіла 16-те місце серед 206 команд–учасниць Олімпіади. Переможцями стала збірна США (113 медалей), яка на 25 нагород випередила китайців. Україна поліпшила свій показник у порівнянні з Олімпіадою в Ріо-де-Жанейро п’ять років тому, коли в скарбничці нашої збірної було лише 11 медалей. В той же час стільки ж, 19 медалей, українські олімпійці здобули на Іграх у Лондоні в 2012 році.
Варто зазначити, що в офіційному заліку Олімпіади (в якому головну роль відіграє кількість золотих нагород), де переможцями так само є збірні США та Китаю (39 і 38 золотих нагород відповідно), а третіми фінішували господарі Ігор – Японія (27), українці з єдиним «золотом» лише
44-ті. Деякі засоби масової інформації, особливо це стосується наших сусідів з північного сходу, скористалися цією статистикою, аби оголосити, що Україна Олімпіаду провалила, адже в Ріо ми були 31-ми з двома золотими нагородами.
Та це не більше, ніж маніпуляція цифрами. Не забуваємо, що за крок від «золота» зупинився наш Олександр Хижняк, ще кілька атлетів. Також згадаймо і тих наших олімпійців, кому омріяні олімпійські медалі «дарувала» більшість спеціалістів, але атлетам не пощастило і просто не вистачило навіть до «бронзи» кількох секунд, сантиметрів, балів, результативних атак… До речі, 4–6 місця у фіналах посіли ще 23 наших спортсмени. Загалом кожен восьмий спортсмен української збірної здобув олімпійську нагороду, а це значно краще за результати попередньої Олімпіади.
***
Дякуємо всім: і медалістам, і тим, хто зупинився за крок до медалей, за ті емоції, які ми пережили разом із вами – сльози радості, сльози розчарування та сльози гордості! Ви пройшли нелегкий шлях у підготовці через піт, мозолі та травми. Дякуємо тим, завдяки кому ви досягли олімпійських звершень і олімпійських сходжень, – тренерам, лікарям, батькам, близьким та рідним. Бажаємо всім здоров’я, гарно відпочити, відновитися та з новими силами готуватись до Парижа-2024.
Дякуємо! Любимо! Поважаємо і гордимось! Слава Україні!

За даними відкритих інтернет-джерел підготував Андрій Фіалковський.

Поділися:

Добавить комментарий