Спортивний гарт агронома

Багато років знайомий я із Юрієм Петровичем Вовком. Усміхнений, веселий, стрункий і заклопотаний виробничими проблемами. Та мало хто з моїх земляків-зіньківчан знає, що він у роки юності був успішним спортсменом.
Родом він із села Бобрівник Зіньківського району. Тут, навчаючись у сьомому класі (1977–1978 роки) восьмирічки, почув, що в Зінькові працює секція легкої атлетики. Її тренер Анатолій Васильович Рула не лише фаховий спеціаліст, а й сам діючий спортсмен, багаторазовий чемпіон обласних першостей та багатьох відомих легкоатлетичних змагань. Та й успіхи на біговій доріжці старшого земляка – Григорія Попенка, який згодом виконав норматив майстра спорту міжнародного класу з марафонського бігу, надихали Юрія та його друзів-односельців Сергія Попенка, Віктора Калініченка та інших, прямувати до Зінькова на тренування. Добирались до міста не автобусом, а бігом.
Згодом, коли навчався у Зіньківській школі № 1, досяг перших успіхів. Спочатку – на районних змаганнях, пізніше – на обласних. У складі збірної районної команди школярів неодноразово був переможцем і призером обласних змагань у Полтаві, Лубнах, Миргороді. Команда юних легкоатлетів району неодноразово була переможцем обласних першостей та облради ФСТ «Колос».
Закінчивши школу, Юрій вступає до Полтавського сільськогосподарського інституту на факультет агрономії та продовжує тренування у відомого тренера М. Ісанбаєва. Тренування були не з легких – шість разів на тиждень після занять в інституті за будь-якої погоди доводилося пробігати від 12 до 25 кілометрів. Та результат не забарився – на молодіжних іграх з легкої атлетики, що проходили в Полтаві восени 1982 року, стає чемпіоном з бігу на 5 кілометрів. Не полишив занять спортом і під час служби в армії. Норматив кандидата в майстри спорту виконав на Всесоюзному кросі на призи газети «Правда» в 1984 році в Черкасах з бігу на 10 кілометрів.
Свою трудову діяльність Юрій Вовк розпочав агрономом у колгоспі імені Мічуріна Кобеляцького району, потім працював агрономом у колгоспі імені Кірова Зіньківського району. А в 1998 році захотілося випробувати власні сили, зайнятися фермерством. Взяв кредит, знайшов однодумців, які повірили в нього, довірили свої земельні паї. Посіяв першу пшеницю на 25 гектарах. Нині обробляє 1700 гектарів, сіє пшеницю, соняшник, кукурудзу, сою. У господарстві є свиноферма, де вирощується і молодняк.
Юрій Петрович Вовк – знана й шанована в районі людина, депутат районної ради, директор представництва «Спектр-агро».
Підкорюючи двадцять років фермерські висоти, долаючи в житті та роботі повсякденні труднощі, неодноразово пригадував свої тренування з легкої атлетики, коли після невдач доводилося підніматися і продовжувати біг до фінішу. Спорт на все життя став помічником у житті Юрія Петровича, гартуючи віру і волю до перемоги.

Іван ЧУМАК,
ветеран спорту.
м. Зіньків.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий