Спортивний калейдоскоп

ВОЛЕЙБОЛ
Як і очікувалося, протистояння лубенського “Фаворита” та “Буревісника-ШВСМ” (Чернігів) за напругою та непередбачуваністю нічим не відставало від дуелей лідерів чемпіонату. В першому матчі дві стартові партії залишилися за господарями майданчика, чернігівцями, оскільки гості ніяк не могли призвичаїтися до потужних ударів у виконанні Дмитра Шаповала (у підсумку набрав 18 очок), Андрія Чмирьова (16 очок) та Павла Камінського (15 очок). Однак, починаючи з третього сету, волейболісти “Фаворита” помітно додали у якості прийому м’яча, а ще, в свою чергу, на повну розчохлили свої “гармати” Богдан Оніпко (загалом набрав 24 очки) та Артем Півень (18 очок). І справа логічно дійшла до тайбрейку.
Спочатку Оніпко та Півень забезпечили лубенцям комфортне лідерство – 7:4, проте невдовзі рахунок на табло став рівним – 10:10. Однак у кульмінаційний момент чернігівці припустилися двох помилок, а наші земляки не втратили нагоди переможно завершити гру: 3:2 (21:25, 20:25, 25:22, 25:20, 15:13).
Наступного дня розвиток подій на майданчику багато в чому нагадував попередній. З тією лише різницею, що запалу підопічних Романа Носка та Володимира Борисенка вистачило тільки на стартову партію, а надалі Богдан Оніпко (набрав 22 очки) та Артем Півень (13 очок), одержавши солідну підтримку від Олексія Дрофи (15 очок), своїх нагод відзначитися майже не втрачали. До того ж гості значно краще діяли на блоках (12 проти 3) і постаралися на ейсах (12 проти 7). Тож “Фаворит” переміг цілком заслужено: 3:1 (25:17, 25:16, 25:16, 25:20), і завдяки цьому закріпився на шостій сходинці турнірної таблиці, повідомляє прес-служба Федерації волейболу України.
ХОКЕЙ
Справжній хокейний спектакль у Херсоні розіграли ХК “Кременчук” та місцевий “Дніпро” в останньому протистоянні в цьогорічному регулярному чемпіонаті УХЛ. Господарі арени поєдинок почали з закинутої шайби – Андрій Жвачкін на 24 секунді зустрічі засмутив Микиту Гордюшина і відкрив рахунок в матчі. Однак кременчужани ще до першої перерви спромоглися не лише зрівняти рахунок, але і вийти вперед – спочатку Іван Савченко використав відмінний пас від Миколи Кисельова, а потім Олексій Красильников на добиванні вивів свою команду вперед.
У другому періоді ситуація повторилася дзеркальним чином – херсонці двічі вразили ворота Микити Гордюшина, зробивши рахунок 3:2 на свою користь. На що “Кременчук” відповів потужним кидком від синьої лінії від Владислава Грицких, який вдруге зрівняв рахунок в матчі.
А третя двадцятихвилинка повторила сценарій другого періоду – кременчужани з двома шайбами від Тимура Гриценка і Олексія Ворони збільшили перевагу своєї команди, а потім херсонці, вчасно скориставшись відскоком шайби від борта, скоротили відставання до мінімуму. Підопічні Олександра Савицького витримали шквал атак суперника наприкінці поєдинку, що дозволило їм забрати з Херсона вольові три очки. 5:4!
Підопічні Олександра Савицького після 34 ігор мають в своєму активі 78 очок і посідають третю сходинку турнірної таблиці. На другому з відривом лише у два бали йде “Донбас”. А від лідируючих в чемпіонаті херсонців наші земляки відстають тепер лише на три бали, до того ж “Кременчук” зіграв на один поєдинок менше, повідомляє офіційний сайт клубу.
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
У французькому місті Валь-де-Рей відбувся міжнародний турнір з легкої атлетики. У змаганнях брали участь легкоатлети з усього світу. Україну на турнірі представляла кременчужанка Ольга Ляхова, яка вдало відкрила сезон і повернулася додому з бронзовою нагородою, повідомляє “Полтавщина. Спорт”.
Ольга була третьою на дистанції 800 метрів серед жінок з часом 2:03,79. Варто відзначити високу щільність, з якою фінішувала вся призова трійка. Перемогла у цих перегонах ефіопка Дірібе Вельтеджі (час 2.03.41), друге місце у представниці Латвії Ліги Вельвер (час 2:03,50). Таким чином перше і третє місця розділили лише 0,38 секунди.
ДЗЮДО
Заключний день першого в новому році турніру Гран-прі в Тель-Авіві приніс українській збірній чергові медалі, повідомляє офіційний сайт Федерації дзюдо України. Одну з них виборола наша землячка.
У важкій вазі у жінок Єлизавета Каланіна з Кременчука взяла верх над Елізою Марчіо з Італії і двома хорватками – Іваною Мараніч в чвертьфіналі та Іваною Сутало в півфіналі.
Фінальна зустріч нашої землячки з колишньою співвітчизницею Іриною Кіндзерською, що виступає за Азербайджан, пройшла під диктовку Кіндзерської. Каланіна здобула срібну нагороду.