Спортивний калейдоскоп

Авіамоделізм
У селі Марківка Полтавського району проходив перший етап Кубка України з авіамодельного спорту класу метальних планерів F3K. Полтавська обласна організація ТСО України – організатор змагань – присвятила конкурс
73-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги. У змаганнях взяли участь спортсмени із Києва, Полтави, Харкова, Житомира, Дніпра, Славутича, Броварів та Ізюма.
У командному заліку перемогла команда “Харків-1”, кияни посіли друге місце, на третьому – авіамоделісти із Житомира. Переможці змагань нагороджені кубками та дипломами Товариства сприяння обороні України.
Бодибілдинг
Полтавка Марина Полапа стала срібною призеркою другого в історії Кубка Європи з бодибілдингу в розділі “Fit Model” у Ризі (Латвія), у якому взяли участь більше 40 спортсменок із 9 країн. Перемогла в цій категорії росіянка Анжеліка Моісеєнко – минулорічна суперниця нашої землячки. Марина є двократною переможницею всеукраїнських змагань і двічі – віце-чемпіонкою континенту. Підготував спортсменку до змагань заслужений тренер України Лерник Матосян.
Хокей
у Туреччині відбувся міжнародний дитячий турнір з хокею серед дітей 2008 року народження. Загалом у ньому брали участь сім команд із Туреччини, Сербії та України (вихованці ХК “Кременчук”). Юні кременчуцькі хокеїсти, виборовши чотири перемоги, посіли третє місце.
Бокс
У Білій Церкві пройшов всеукраїнський турнір з боксу пам’яті земляка – космонавта Павла Поповича. У ваговій категорії 69 кг друге місце посів кременчужанин Богдан Доценко, також на другій сходинці п’єдесталу в категорії 75 кг – полтавець Руслан Мусаєв. Третє місце в категорії 91 кг зайняв кременчужанин Дмитро Бордюг.
Єдиноборства
На чемпіонаті України зі змішаних єдиноборств ММА у Дніпрі чемпіонкою стала полтавка Ольга Голинська, котра виступала у ваговій категорії до 56 кг. Спортсменка провела два поєдинки проти харків’янки та одеситки і обидва виграла достроково в першому раунді.
Тхеквондо
Уперше в історії українського олімпійського тхеквондо одночасно проведені чемпіонати країни в усіх вікових категоріях. Спортивний марафон, який прийняв Харківський палац спорту, тривав 5 днів. У числі призерів чимало спортсменів з Полтавщини.
Серед дорослих – Вадим Боярин, Дар’я Кареліна (чемпіонка в змаганнях дорослих, третє місце поміж молоді), Оксана Гриньова. У юнаків – Ігор Гаврилко, Марк Коне. У дівчат – Катерина Ступак, Кіра Сузима, Каріна Сузима, Каміла Гончаренко, Влада Строганова, Аліна Патлань. У змаганнях кадетів збірна Полтавщини потрапила до п’ятірки кращих. Серед призерів – Дмитро Савченко, Аміна Баккаєва, Ліна Когут, Дар’я Цюпка, Софія Покотило, Дарина Семещенко, Анна Скриль. У юніорів відзначилися Олег Савченко, Микола Бутко.
Волейбол
Лубенський “Фаворит” у фіналі чотирьох завоював срібні медалі чемпіонату України у вищій лізі. Нині лубенчани змагаються за вихід у Суперлігу з чернігівським “Буревісником”. Матчі відбудуться у травні.
Флорбол
12 команд вийшли до фіналу чемпіонату України із флорболу – різновиду хокею в приміщенні, що пройшов у Полтаві. Місцева команда “Biters” посіла третє місце в першій лізі.
Армспорт
На чемпіонаті України з армспорту серед дорослих, юнаків, юніорів, ветеранів і спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та вадами зору в Одесі спортсмени з Полтавщини вибороли 38 медалей, серед них – 14 золотих. Чемпіонами стали Діана Демченко, Леся Варич, Вероніка П’ятницька, Руслана Кулик, Михайло Ватажок, Людмила Деменко, Марина Шуліка, Ярослав Максютенко.
Кінний спорт
У Супрунівці Полтавського району, на території КСК “Імпульс”, відбулися обласні змагання з конкуру. Змагалися вершники з Полтави, Кременчука, Лубен, Максимівки Кременчуцького району та Дібрівки – Миргородського на трьох маршрутах із різною висотою перешкод. Перші місця у різних видах програми посіли господарі – полтавці Єлизавета Третякова (кінь Мельбурн), Ярослава Черніченко (кобила Сарра), Артем Карпюк (кобила Текіла). Цікаво, що Артем завоював перше і третє місця на різних конях. Друге місце у найскладнішому виді з висотою перешкод 110 см посів Анатолій Горюнов із Максимівки. n