Спортивний калейдоскоп

Бокс
У Полтаві пройшла звітно-виборна конференція обласної організації Федерації боксу України. Делегати розглянули роботу організації впродовж року, обговорили успіхи спортсменів, проблеми невеликих клубів і секцій тощо.
У зібранні взяли участь заступник голови ОДА Роман Товстий, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Буцький, заступник голови Полтавського обласного відділення НОК України Анатолій Головань, заслужений майстер спорту України з боксу, дворазовий чемпіон Європи, чемпіон та кращий боксер світу 2017 року Олександр Хижняк та його батько, заслужений тренер України Олександр Хижняк-старший, генеральний секретар ФБУ Ілля Гурович.
Відзначалося, що бокс на Полтавщині набирає популярності, про що свідчать результати кращих спортсменів – Олександра Хижняка, Віктора Вихриста та інших. Президентом ПОО ФБУ переобрали Михайла Мельника. Віце-президентами обрали Романа Товстого та Віктора Куліченка.
Гандбол
Гравці полтавського гандбольного клубу “Динамо” вибороли срібні нагороди вищої ліги чемпіонату України. У першій домашній зустрічі з командою “УДХТУ” з Дніпра в останньому турі першості полтавці вибороли жадану перемогу – 26:23 – і стали володарями срібних нагород.
Волейбол
У Лубнах відбувся третій, останній, перехідний матч за право грати у Суперлізі чемпіонату України з волейболу між лубенським “Фаворитом” та чернігівським “Буревісником-ШВСМ”. Лубенчани двічі поступилася в Чернігові, і в домашньому поєдинку теж зазнали поразки – 0:3. До Суперліги “Фаворит” не потрапив і в наступному сезоні знову гратиме у вищій лізі, де посів друге місце.
Веслування
На Дніпрі у затоці Барбара в Горішніх Плавнях відбулися традиційні щорічні всеукраїнські змагання з веслування на човнах “Дракон” на Кубок пам’яті Олександра Литвиненка. Участь у змаганнях на воді взяли 24 команди з 8 областей, загалом 585 професіоналів та аматорів, які в 17 заїздах змагалися на різних дистанціях.
Серед клубних команд у змішаному класі за сумою дистанцій перше місце посіли господарі – команда “Драгонком”. У корпоративних команд перемогу святкували представники дробарно-збагачувальної фабрики Полтавського ГЗК. Серед юнаків на першому місці – вихованці місцевої ДЮСШ №3.
Баскетбол
На базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулися змагання в залік V спортивних ігор Полтавщини з баскетболу серед вищих навчальних закладів. У змаганнях взяли участь 23 чоловічих та 12 жіночих команд.
Серед чоловіків 1-ше місце посіла команда ПДАА, 2-ге – ПНПУ. У дівчат кращими були спортсменки з ПУЕТ, 2-ге місце виборола команда ПДАА. Ці команди будуть представляти Полтавщину у фіналі Кубка України з баскетболу формату 3х3 серед студентських команд.
Плавання
На чемпіонаті області з плавання, що пройшов у басейні “Дельфін” у Полтаві, за медалі у різних вікових категоріях боролися близько 200 спортсменів із Полтави, Кременчука та Горішніх Плавнів. Серед учасників були титуловані плавці: учасник Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанейро Любомир Лемешко, учасниця Олімпіади-2012 у Лондоні Марія Лівер, троє діючих членів національної збірної команди України. За результатами змагань формуються юнацька, юніорська та доросла збірні області для участі у чемпіонаті України та Національному кубку з плавання.