Старовинні ворожіння на судженого

Старовинні ворожіння на судженого

Зимові свята – трохи загадкові, а ночі на 13 (Меланки), 14 (Василя), ніч Старого Нового року вважаються найбільш чарівними і магічними. Недарма наші бабусі ворожили на свою долю саме в цей час. Вважали, що зазирнуть у майбутнє, дізнаються ім’я чоловіка, свекрухи, дату весілля, кількість дітей. А дехто вірить і зараз…

Чому ворожать на Старий Новий рік

Період святок (з 7 по 19 січня) здавна вважався особливим, люди вірили, що в ці дні доля може відкрити свої секрети і таємниці. Про майбутнє дізнавалися з ворожіння та різних народних прикмет. Незаміжні дівчата в ніч на Старий Новий рік ворожили не лише на своє майбутнє, але й на судженого.
У період святок можна дізнатись не лише ім’я свого судженого, а й про колір його волосся, очей, характер чи фігуру. А також – чи буде шлюб успішним.
У народі вважалося, що саме ворожіння у ніч з 13 на 14 січня – найбільш правдиві. Навіть існувала така приказка: “Все, що загадає дівиця в ніч на Василя, – збудеться, а що збудеться – не минеться”.

Як підготуватися до дійства

Перед ворожінням потрібно налаштуватись на серйозний лад, розпустити волосся, розв’язати всі вузли, які є на одязі (пояси, ремені, декоративні елементи), зняти браслети та кільця й точно сформулювати питання, яке вас цікавить.
Якщо ви ворожите на майбутнього чоловіка, то це потрібно робити не в сімейній оселі. В цей момент у домі не повинно бути чоловіків і хлопчиків.
Кажуть, що кожне ворожіння на Старий Новий рік потрібно робити, не сумніваючись у його правдивості, тільки тоді воно неодмінно збудеться.

Ворожіння з гребінцем

Це найпопулярніший спосіб “гадання”, що пережив століття. Перед сном дівчина кладе під подушку гребінець (не розчіску-щітку!) зі словами “Суджений, ряджений, прийди і розчеши мене”. Якщо уві сні бачить, як хлопець розчісує їй волосся, то бути їй цього року одруженою з тим, хто наснився.

Ворожіння на майбутнє з чашками

Для цього способу потрібно стільки чашок, скільки й людей, які ворожать. У посуд кладуть перстень, монету, хліб, цукор, цибулю, сіль, в одну чашку наливають трохи води. Із закритими очима кожний по черзі вибирає чашку.
Передбачення на майбутнє такі: перстень – до весілля; монета – до багатства; хліб – до достатку; цукор – до веселощів; цибуля – до сліз; сіль – до нещастя, а чашка з водою – до життя без особливих змін.

Ворожіння на заміжжя зі свічками

Вам будуть потрібні миска з водою, половинки від шкаралупи волоського горіха у кількості, що дорівнює числу тих, хто ворожить, і стільки ж невеликих свічок, які треба вставити в шкаралупки, запалити і пустити плавати в миску.
Дівчина, у якої свічка згорить першою, першою й вийде заміж. Відповідно, та, чия свічка догорить останньою, і весілля зіграє останньою. Якщо у когось шкаралупка зі свічкою потонула, тій дівчині і зовсім у заміжжі не бувати.

Ворожіння на ім’я майбутнього чоловіка

Ще одне дуже популярне ворожіння на Старий Новий рік. Покладіть під подушку листочки паперу з написаними на них чоловічими іменами. Вранці дістаньте один із листочків. Ім’я на ньому буде ім’ям вашого судженого.
Також можна опівночі вийти на вулицю і запитати ім’я у першого зустрічного. Вірять, що яке ім’я вам назвуть – так і зватиметься майбутній чоловік.

Ворожіння на одруження

На Старий Новий рік опівночі дівчата-подружки виходять у двір і, зав’язуючи по черзі одна одній хусткою очі, повертають кілька разів навколо себе, а потім штовхають дівчину в спину. Якщо вона піде в бік воріт, то скоро вийде заміж.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий