Що треба знати про реорганізацію Пенсійного фонду

Стартувала автоматична індексація пенсій

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в автоматичному режимі завершило індексацію пенсій на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року №127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році”.

У постанові зазначається, що в нинішньому році перерахунок пенсій, призначених відповідно до ч. II ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», проводиться з 1 березня.
Індексація передбачає збільшення розміру пенсійних виплат з урахуванням зростання інфляції і збільшення середньої заробітної плати за три попередніх роки. Розраховується показник індексації за спеціальною формулою і в цьому році становить 11%.
Як свідчить аналіз, збільшення пенсій у кожного різне. Розмір підвищення залежить від страхового стажу та показника заробітної плати, що враховується при обчисленні пенсій. Чим більший у пенсіонера страховий стаж та вищий індивідуальний коефіцієнт заробітної плати, тим більшим буде підвищення пенсії. У середньому пенсії людей поважного віку, які підлягали індексації, зростуть на 270 гривень.
У тих випадках, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягав 100 гривень, встановлена щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Відтак мінімальне підвищення із 1 березня становить 100 гривень.
Крім того, згідно з урядовим рішенням щомісячну доплату до пенсії встановили ще одній категорії одержувачів. Йдеться про осіб, які мають повний страховий стаж (30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків), але щомісячний розмір їхніх пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації не досягав 2200 гривень. Такі пенсіонери з 1 березня цього року одержуватимуть доплату до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Виплачувати перераховані пенсії почали із 1 березня у встановленому порядку – через уповноважені банки або через установи «Укрпошти».
Зважаючи на те, що країна продовжує перебувати в умовах карантину, в разі виникнення запитань щодо особливостей проведення індексації пенсій громадяни можуть звертатися до фахівців Фонду дистанційно, а саме на «гарячу» телефонну лінію Головного управління за номерами: 0-800-50-25-10; (0532) 56-53-29.
Додаткову інформацію можна одержати і через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Головне управління Пенсійного фонду Українив Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий