Стартував новий навчальний рік

Стартував новий навчальний рік

Свято Першого дзвоника покликало учнів за парти. У багатьох школах його відзначили традиційно 1 вересня, попри суботній день. Утім у більшості шкіл перший дзвоник пролунав у понеділок, 3 вересня.
У полтавських закладах вищої освіти студентів-першокурсників вітали 31 серпня та 1 вересня.

Педагогічний колектив Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені І. П. Котляревського, учні та їхні батьки зустріли 1 вересня черговою благодійною акцією. На свято Першого дзвоника ліцеїсти прийшли без квітів, натомість усі небайдужі могли пожертвувати кошти на лікування онкохворих – для цього була встановлена спеціальна скринька.
Зібрана допомога призначена для лікування випускника ліцею, бійця АТО Дмитра Фесенка та тринадцятирічного полтавця Ярослава Почтаренка. Це вже вп’яте колектив навчального закладу підтримав акцію «Благодійність замість квітів».
На святковій лінійці звучав гімн ліцею, новоприбулих учнів пригостили запашним українським короваєм, учасниці хореографічного колективу «Веселка» чарували гостей запальним закарпатським танком.
***

Стартував новий навчальний рік
У Країну знань запрошує Полтавська спеціальна загальноосвітня школа № 40.

У Полтавській спеціальній загальноосвітній школі № 40 свято Першого дзвоника відбулося на оновленому подвір’ї. Тут зібралися учні, вчителі, батьки, почесні гості. Привітно зустріли наймолодших школярів-першокласників. Їх щиро запросив до учнівської родини директор школи Василь Голуб. Лунали вірші та пісні у виконанні першачків і випускників.
У Комунальному закладі ПСЗШ
№ 40 навчається 280 учнів. Зокрема 82 – діти з обмеженими фізичними можливостями, 9 – з ДЦП. Для них у школі створюють належні умови. Цьогоріч також було проведено відповідну роботу, завдяки чому хлопчики й дівчатка з особливими потребами почуватимуться комфортніше.
***
До шкіл Щербанівської ОТГ (Полтавський район) на свято Першого дзвоника 3 вересня завітали голова облдержадміністрації Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко.
Почесні гості та представники місцевого самоврядування оглянули в Розсошенській гімназії, Щербанівській ЗОШ І–ІІІ ступенів та Тростянецькому НВК модернізовані відповідно до вимог реформи «Нова українська школа» класи для наймолодших дітлахів. Усі класні кімнати укомплектовані сучасними меблями й зоновані на осередки, де діти можуть не тільки вчитися, а й відпочивати, гратися. Окремо представники влади ознайомилися з процесом термомодернізації навчальних закладів, обговорили питання запланованого оновлення Щербанівської школи, будівництва басейну в Розсошенській гімназії.
закладів голова облдержадміністрації Валерій Головко вручив подарункові сертифікати на придбання спортивного інвентарю. Тростянецькому НВК передали також літературу для шкільної бібліотеки.
Та найголовнішим подарунком до Дня знань для учнів та педагогів Щербанівської ОТГ став новий шкільний автобус. Транспорт придбали на умовах співфінансування, за кошти обласного бюджету (понад 1 200 000 гривень) та Щербанівської ОТГ (600 тисяч гривень).
***
Найочікуванішими подіями посвяти в студенти, як і завжди, було вручення символічних ключів від знань, студентських квитків та залікових книжок. Очільники закладів вищої освіти бажали новоприбулим у студентську родину успіхів в опануванні обраного фаху й нагадували, що студентські роки по праву вважаються найкращими в житті.
Новоспечених студентів вітали почесні гості та батьки. Піснями і музикою дійство прикрасили творчі колективи, які діють у закладах вищої освіти.
Посвята в студенти для зарахованих на навчання до одного з найпрестижніших в Україні університетів педагогічного профілю – Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – відбувалася в Палаці дозвілля «Листопад». Прикметно, що для своїх перших студентів учительський інститут (первісна назва) відчинив двері 104 роки тому.
На урочистостях у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка раділи за високий рівень знань вступників, адже серед них є переможці Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Першокурсників закликали не тільки наполегливо вчитися, а й приєднуватися до креативного дозвілля в університеті, де започатковано студентське радіо «Студ ФМ» та телебачення «Студлайф ТБ».
У Полтавському університеті економіки і торгівлі на перший курс бакалаврату вступили більше тисячі юнаків та дівчат, на магістратуру – близько 870. Урочистості пройшли в переповненій гостями актовій залі навчального закладу. Церемонію передачі першокурсникам символічної заліковки та студентського квитка провели представники студентського самоврядування університету.

Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий