Стипендії з іменами Героїв

Олексій Конопльов із мамою Галиною Миколаївною та Яною Гордієнко.

Стипендії з іменами Героїв

Наприкінці минулого тижня у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського відбулась урочиста церемонія нагородження учнів, студентів і молодих учених, яким були вручені стипендії обласної ради імені Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка та стипендії імені Героя України Андрія Конопльова. Ці відзнаки було засновано в рамках Обласної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021– 2025 роки, затвердженої на сесії обласної ради у квітні минулого року «з метою увічнення подій Революції Гідності, вшанування подвигу Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка та Героя України Андрія Конопльова; стимулювання учнівської, студентської молоді, молодих учених до громадської, національно-патріотичної, волонтерської, самоврядної діяльності».
У церемонії нагородження взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко і депутат, голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури Олег Діденко, а також заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Едуард Бородай.
Олександр Лемешко наголосив, що обласна рада та облдержадміністрація підтримали ініціативу щодо вшанування Героїв України з Кременчука й Пирятина, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність України, щоб їхні імена назавжди залишалися в нашій пам’яті.
Цьогоріч стипендію отримали 20 учнів, 20 студентів та 10 молодих учених Полтавщини.
Серед них і син Героя – Олексій Конопльов, учень 2-Інтелект класу Пирятинського ліцею № 6 Пирятинської міської ради. До Полтави він приїхав із мамою – Галиною Конопльовою. Вона – приватний підприємець, голова місцевої громадської організації «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини». Разом із нею Олексій брав участь в усіх патріотичних заходах, які проводилися в Пирятині. А стипендію імені Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Сердюка одержала учениця 10-го класу Пирятинського ліцею Пирятинської міської ради Яна Гордієнко. Своїх земляків уже привітали на сайті пирятинської громади.
Розмір стипендії, яка призначається на один рік, становить: для учнів – один прожитковий мінімум (2393 грн), для студентів закладів вищої освіти – півтора прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3589,5 грн), для молодих учених – два прожиткових мінімуми для працездатних осіб (4786 грн).

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий