Стоїть серпневий сад в серпанку

Стоїть серпневий сад в серпанку

Серпень українці називають «заходом літа». Дні стають коротшими, ночі прохолоднішими, сади і городи тішать врожаєм. У господарів клопотів не меншає, тільки встигай все збирати та переробляти. Одні культури вже встигають повністю віддати врожай, інші, такі, як виноград, – на підході.

Дерева потребують уваги, іноді – «швидкої допомоги»

Настав час обійти яблуні, сливи і груші, вирізати наявні вовчкові пагони, а також вертикальні пагони, що знаходяться у верхній частині знижених крон. Також необхідно видалити прикореневу поросль.
Груші та яблуні пізніх сортів потрібно підгодувати розчином пташиного посліду з розрахунку 0,5:10 або коров’яку – 1:10 літрів води. Підгодовувати потрібно дерева, на яких очікується гарний урожай наступного року. В першій половині серпня ще можна провести щеплення вічком, а також потрібно перевірити стан щеплень, проведених два тижні тому. Якщо вічко прижилося, то ніжка при легкому натисканні на нього відвалиться. Якщо у вас є вкорінені живці обліпихи або кісточкових культур, то прийшов час їх загартувати. Для цього потрібно підняти плівкове укриття до половини, а в кінці місяця і зовсім зняти плівку. В першій половині серпня на штамби пізніх і середніх сортів груші, яблуні та сливи потрібно накладати ловчі пояси, а з накладених раніше поясів своєчасно видаляти шкідників.
Перевірте вишні і виріжте всохлі й уражені моніліальним опіком гілки. В кінці місяця проводять ранньоосіннє садіння сортової суниці та висаджують здерев’янілі пагони білої і червоної смородини. Висаджувати живці потрібно під кутом 45 градусів до поверхні грунту. Над поверхнею землі має залишатися 1–2 бруньки.
Якщо ви хочете розмножити ожину або чорну малину, то серпень – час вкорінення верхівок: їх потрібно притиснути до землі і прикопати в ямки.

Діждалися врожаю – захистіть рослини за всіма правилами

У серпні головною причиною зменшення плодоношення огірків є спека. Важливо оглядати огіркові кущі: саме спека і надлишкова волога можуть стати причиною появи борошнистої роси. Для її усунення можна використати народні методи.
Харчова сода сама по собі не є ефективною для лікування борошнистої роси, але коли вона поєднується з рідким милом та водою, то може бути потужною зброєю. Зазвичай це найбільш вигідно, якщо використовувати цей спосіб як запобіжний захід, а не для лікування запущеної форми. Поєднайте одну столову ложку харчової соди і половину чайної ложки рідкого господарського мила з одним літром води та розпиліть суміш на уражені ділянки рослини.
Молоко також може допомогти у боротьбі з борошнистою росою. Сполуки в молоці можуть діяти як антисептики та фунгіциди одночасно, а також потенційно підвищувати загальний імунітет рослини. Ефективне співвідношення суміші становить приблизно одна частина молока до двох або трьох частин води.
Починаючи із середини серпня, помідори перестають поливати. З кущів видаляють верхівки з квітками: їм необхідні поживні речовини, а плодів вони вже не дадуть.
Справжнє лихо для помідорів у серпні – активізація фітофтори. Якщо вчасно не вжити заходів, то можна позбутися всього врожаю. Про себе фітофтора дає знати появою коричневих і бурих плям на листках і плодах. Листя швидко сохне, плоди твердіють. Використовувати в їжу плоди, уражені фітофторою, неможна. Якщо ви помітили ознаки фітофтори, урожай необхідно негайно рятувати! Збирають зелені плоди, які не пошкоджені хворобою, промивають у гарячій воді і викладають для того, щоб вони дозріли. Листя і плоди, уражені хворобою, необхідно негайно видалити з городу і спалити.
Кабачки і патисони слід поливати лише під корінь і у серпні здійснити їхню підгодівлю. Зайве листя знизу видаляють. Такі заходи зовсім не зайві: рослини оптимально вентилюються, а це – найкраща профілактика борошнистої роси. Щоб плоди не підгнивали, можна підкладати під них дошки або шматочки фанери.
Пізню капусту слід підгортати і, найголовніше, рясно поливати. Ґрунт навколо ретельно спушують. У серпні капусту атакують слимаки. Щоб вони не пошкодили качани, ґрунт навколо рихлять і мульчують подрібненою соломою.
Перець збирають кожні п’ять днів. Почервоніння плодів не чекають. Плоди перцю швидко в’януть в теплі, тому рекомендується зберігати їх у прохолодному приміщенні.
Головний ворог перцю – це тля, яка висмоктує соки з листя. Якщо тлі надто багато, то, розправившись з листям, вона переходить на стебла, не гребує і плодами. Для боротьби з попелицею уражені листки «припудрюють» попелом. Комахи, які впали з рослини, знищуються. Якщо є необхідність, обробляння повторюється через 3–5 днів. Добре відлякують тлю квітучі чорнобривці: їх можна посадити по контуру грядки.

Фундамент наступного пасічникарського сезону закладається наприкінці літа

Останнього місяця літа основні медоноси вже відквітували. У роях значно зменшується кількість особин, а стан бджолиних сімей уплине на їхній розвиток у майбутньому. В цьому місяці закладається фундамент наступного пасічницького сезону. Отож у серпні на пасіці треба виконати таку роботу:
– після зменшення надходження нектару (до 100–200 г на день) проводять післявзяткову ревізію для визначення сили сімей, якості і кількості меду та перги;
– вибракувані стільники з невеликою кількістю меду ставлять за заставну дошку; видаляють рамки, не вкриті бджолами;
– для запобігання бджолиним крадіжкам пильно стежать, щоб не було щілин між дашками вуликів і стелинами;
– при огляді бджолосімей застосовують димар, до серпня ним користуються дуже рідко;
– проводять останній у сезоні відбір і відкачування меду;
– здійснюють підгодівлю відводків (у співвідношенні 2:3);
– перевіряють наявність і стан маток, замінюючи старих та слабких на молодих, адже основа успішної зимівлі – сильні сім’ї, в яких багато молодих бджіл;
– особливу увагу звертають на сім’ї, які не виганяють трутнів; як правило, у таких щось негаразд із матками;
– для заохочення маток до роботи розпечатують маломедові рамки – це добре стимулює осінній медозбір;
– надто слабкі, малопродуктивні сім’ї об’єднують по дві або по три;
– здійснюють кілька противароатозних обробок.

 

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий