Столичний дебют  юної кобелячанки

Столичний дебют юної кобелячанки

Десятирічна кобелячанка Вікторія Калакуцька вже спробувала себе на столичній сцені: брала участь у показі колекцій українських дизайнерів, присвяченому дню народження StarKids.
Потяг доньки до моди батьки помітили давно. Як тільки дівчинка впевнено стала триматись на ногах, так найбільшу зацікавленість викликало мамине взуття на підборах. Любила змінювати одяг, позувати перед дзеркалом…
Втім нічого дивного в цьому не було: всі дівчатка мали такі захоплення, грались «у мам». З часом вони змінювались, так би мовити, дорослішали…

У Вікторії теж з’явились нові заняття: стала відвідувати танцювальний гурток, далі батьки записали в музичну школу по класу фортепіано (зараз навчається в 3-му класі), додалися позашкільні заняття з англійської мови. Усе це дівчинка поєднує з успішним навчанням у 4-му класі Кобеляцького ліцею № 1.
Серед уподобань Вікусі – фотографія. Вона залюбки позує перед об’єктивом фотоапарата, і, як говорять професіонали, це в них взаємне: фотокамера теж любить дівчинку, а значить, працювати з нею легко й цікаво, а знімки виходять яскраві, красиві, неповторні. Батьки підтримують захоплення дітей (у Віки є менший братик Ярослав) і влаштовують їм одну-дві професійні фотосесії на рік, під час яких дівчинка уявляла себе на сцені в сяйві яскравих прожекторів і спалахів фотоапаратів.
Мама знала про мрію доньки спробувати себе в ролі моделі, та, на жаль, у Кобеляках такої можливості немає. Але якось на початку минулого року Леся Олександрівна побачила повідомлення про кастинг, який проводився в різних містах України.
Довідково. «StarKids» – це всеукраїнський дитячий проєкт, який було започатковано два роки тому. Команда професіоналів проводить кастинги, переможців запрошують у Київ, де вони в ролі моделей демонструють колекції дитячого одягу українських дизайнерів.
– Коли показала цю інформацію доньці, оченята в неї загорілися, – розповідає пані Леся. – На жаль, з’явились сімейні проблеми, й ідея з кастингом відійшла на другий план.
Проте не забулась: при нагоді Леся Калакуцька відстежувала в соціальних мережах інформацію про проєкт, переконувалася у тому, що він реальний, а не фіктивний. І коли побачила, що проводиться новий кастинг, то на сімейній раді вирішили: подаємо заявку, нехай донька спробує себе. На користь цього рішення було й те, що кастинг проводився недалеко – в Кременчуці.
– Учасників було десь з п’ятдесят, їх розподілили по вікових групах. У Вікусиній – 15. Учасниці проходили три локації: давали інтерв’ю, проводили фотосесію, а на завершення брали участь у дефіле.
До кастингу не готувались, єдина умова, яку ставили організатори: дитина повинна бути без зачіски, макіяжу, показати свою справжню красу.
– Звісно, донька хвилювалася, її хвилювання передавалось і нам. Це, мабуть, було притаманне всім, тому організатори запропонували батькам пройти в хол, пригостили кавою. Звідти ми спостерігали за роботою команди професіоналів, які з першої хвилини знайшли спільну мову з дітьми. Півтори години минули непомітно, але залишили незабутні враження в дітей і запам’ятались нам, дорослим.
Звісно, для батьків найбільше щастя бачити свою дитину веселою, окриленою, щасливою. Саме в такому настрої поверталась Вікторія Калакуцька з Кременчука. А попереду було тривожне очікування: організатори обіцяли за кілька днів повідомити результат кастингу. Він для Вікторії був позитивним.
Після радісної звістки – знову хвилювання, адже Вікусю чекав столичний подіум. Переглядаючи відеоролики з попередніх показів, мама звернула увагу, що ця радісна подія буває… зі сльозами. Це трапляється тоді, коли дітям не подобається одяг, який їм належить рекламувати. Тому Леся Олександрівна вважала за необхідне підготувати доньку морально.
– Пояснювала, що головне завдання – гарно продемонструвати одяг, адже дизайнери працювали над ним, проявляли свою творчість, вміння і, звісно, хочуть, щоб їхні роботи були належно представлені, запам’ятались і в майбутньому користувались попитом у покупців. Донька з розумінням поставилась до того, що їй належить робити, а з іншими дітками були проблеми, – ділиться Леся Калакуцька.
Юна кобелячанка представляла дві колекції дитячого одягу українських дизайнерів – Сhris Graz-Прованс і Miss happy dress. Два дні, які Вікторія провела в Києві, були дуже насичені: репетиція, головна репетиція, зачіска, макіяж…
– Показ був запланований на 16 годину, але розпочався дещо пізніше й тривав до 22 години 30 хвилин. І хоч це вже був не дитячий час, але донька успішно витримала випробування, моральні й фізичні навантаження. А оскільки цей захід був приурочений до другої річниці дитячого проєкту «StarKids», то фінал був феєричним. Крім того, організатори й дизайнери вручили учасникам дипломи, подарунки й сертифікати – знижки на брендовий дитячий одяг українських дизайнерів.
Та найголовніше – це емоції. Вони просто переповнювали Вікусю: збулася її мрія, вона побувала в ролі моделі, зустріла ровесників, які мають аналогічні захоплення, та й батьки пересвідчились: доньці це дійсно подобається. І тепер головне для них – знайти можливість, щоб дитина навчалась у модельній школі.

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий