Стоматологічна допомога  потребує допомоги

Стоматологічна допомога потребує допомоги

У структурі захворювань хвороби порожнини рота посідають третє місце. Згідно із статистичними даними, 11,4% загальної кількості відвідувань до лікарів припадає на лікарів-стоматологів.

Фахівці КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка» проводять лікування карієсу, його ускладнень, лікування слизової оболонки порожнини рота та захворювань тканин пародонту, виконують хірургічні стоматологічні операції, видалення зубів, протезування, консультативну допомогу пацієнтам області та міста.
Наші спеціалісти надають стоматологічну допомогу й інвалідам, людям з обмеженими можливостями – із виїздами додому. Це особливий вид допомоги, який потребує необхідного забезпечення, спеціального обладнання та інструментарію. КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка» нині є одним із двох закладів в області, що надає таку невідкладну стоматологічну допомогу цілодобово.
Із 2017 року на базі нашого закладу почав діяти кабінет екстреної та невідкладної стоматологічної допомоги, куди пацієнти з гострим болем можуть звернутися до кваліфікованого фахівця-стоматолога з 19.00 і до 8.00 наступного дня, у вихідні – з 15.00 до 8.00. За 2018-й рік та перше півріччя 2019-го року фахівцями підрозділу екстреної та невідкладної стоматологічної допомоги було прийнято 11582 хворих, надано невідкладну допомогу понад 10000 пацієнтів.
Виїзди додому з обслуговування інвалідів, людей з обмеженими можливостями здійснюють на автомобільному транспорті департаменту охорони здоров’я та нашої поліклініки стоматологи-терапевти Сергій Новосельцев, Віктор Пархоменко, Тетяна Нестерова, хірурги Юлія Полуянова, Тетяна Павленко, Леонід Лейко, ортопеди Олексій Кабаков, медичні сестри Любов Гресь, Олена Петушкова, Світлана Лістрова.
Протягом 2018-го та І півріччя 2019 року лікарями закладу виконано 1984 відвідування хворих вдома (виклики до інвалідів та людей з обмеженими можливостями). Це складний вид допомоги, що потребує високої кваліфікації лікаря та спеціального забезпечення. За європейськими стандартами, для надання невідкладної стоматологічної допомоги потрібен перехід на новий рівень лікування та переоснащення матеріально-технічної бази закладу, а саме: придбання сучасних портативних стоматологічних установок, дооснащення кабінету для надання невідкладної стоматологічної допомоги сучасним інструментарієм та стоматологічними матеріалами.
На жаль, стоматологія як галузь медицини нині скорочується. А ті зміни, які сьогодні вносяться на державному рівні в нашу сферу, не на її користь. Так, відповідно до постанови Кабміну за №131 від 17.02.2019 року в бюджетних закладах охорони здоров’я скорочено всіх стоматологів, а в ЦРЛ залишилися лише по кілька посад для надання екстреної стоматологічної допомоги особам, які цього потребують, та дітям до 16 років – за умови, якщо ці заклади уклали угоди з НСЗУ. Але не кожен наш земляк може дозволити собі звернутися до приватної клініки! Ось чому нам болить зазначена проблема, і ми чекаємо від обласної влади швидкого реагування на наше нещодавнє звернення та реальної допомоги. Додам, що, на мою думку, реформи в медичній галузі мають покращувати обслуговування населення, а не навпаки.

Віктор ХАРЧЕНКО,
заступник головного лікаря з медичної частини КП « Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка».

Добавить комментарий