Стратегія – основний документ, за яким житиме область подальші роки

Стратегія – основний документ, за яким житиме область подальші роки

Як уже повідомляла «Зоря Полтавщини», минулого тижня під час прес-конференції голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов презентував Стратегію розвитку Полтавщини до 2027 року – плану розвитку, за яким Полтавщина буде жити наступні сім років. Голова облдержадміністрації зауважив, що саме Полтавська область першою в Україні розробила стратегію з конкретними цілями та завданнями. «У стратегії немає жодного випадкового об’єкта. По кожному з них ми розуміємо, яким має бути проєкт, які джерела фінансування залучатимуться та який результат отримаємо. Впевнені, що заплановані ініціативи вдасться реалізувати», – зазначив Олег Синєгубов.

Найпріоритетнішим напрямом розвитку буде медицина

2020-й став для Полтавщини роком будівництва і медицини. Упродовж минулого року було завершено будівництво нового корпусу кардіодиспансеру, реконструйовано приймально-діагностичне і рентгенологічне відділення обласної клінічної лікарні, утеплено корпус обласного онкодиспансеру, зведено 29 сільських амбулаторій, закуплено 165 нових автівок швидкої допомоги, майже завершено будівництво підземного паркінгу для карет швидкої допомоги. І це лише початок, наголосив очільник виконавчої влади області.
Олег Синєгубов виокремив найголовніші об’єкти, які планують збудувати протягом наступних семи років. Так, незабаром запрацює новий діагностичний корпус Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру. Поряд з ним планується звести лікувально-діагностичний інфекційний медичний комплекс на 350 місць з вірусологічною лабораторією. До нової будівлі переїде обласна інфекційна лікарня, яка зараз розташована в старих приміщеннях.
У Полтавському обласному онкодиспансері заплановано побудувати новий двоповерховий корпус. Там працюватимуть лабораторії радіонуклідної діагностики й радіологічне відділення з сучасними, високоточними апаратами променевої терапії, що дасть змогу зберігати максимум здорових клітин під час опромінення. Водночас у Кременчуцькому онкодиспансері буде зведено будівлю рентгенодіагностичного кабінету.
Також планується будівництво корпусу невідкладних станів Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфосовського. Корпус невідкладних станів матиме дев’ять поверхів.
Голова облдержадміністрації зазначив, що, за прикладом приймального відділення, яке відкрили в обласній лікарні, цьогоріч буде завершено реконструкцію приймальних відділень в опорних лікарнях у Гадячі, Горішніх Плавнях, Лубнах, Миргороді, Полтаві, Хоролі.
Стратегія розвитку регіону ставить амбітне завдання – Полтавська область має не лише утримувати лідерство в наданні якісних і доступних медпослуг, а й стати справжнім медичним центром держави, куди приїжджатимуть лікуватися не тільки жителі регіону, а й мешканці інших областей України.

Освіта і наука

Заплановано реконструювати будівлі шкіл у Диканьці, Шишаках, Андріївці (Нехворощанська ТГ), Пирятині, Лубнах, Миргороді, Щербанях та інших населених пунктах. До 2027 року на Полтавщині планують закупити для шкіл області 100 STEM-лабораторій, придбати 700 одиниць обладнання для їдалень опорних закладів і 70 шкільних автобусів, 16 з яких будуть обладнані для дітей з особливими потребами.
Шляхом реконструкцій та переобладнання дитячих садочків передбачається створення тисячі додаткових місць для дошкільнят. Мова йде щонайменше про п’ять дошкільних закладів – у Глобиному, Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Опішні. Минулого року на Полтавщині у межах програми «Велике будівництво» вже завершили комплекс робіт у таких об’єктах, як ДНЗ «Теремок» у Лохвиці, ДНЗ у селищі Піщане, садочків у селах Степанівка та Бугаївка, ДНЗ № 6 у Полтаві, а також у 5 школах області: Мартинівській і Ліннівській ЗОШ, Чорнухинському та Омельницькому ліцеях, було добудувано школу в Заводському.
«У нас є гарний досвід реконструкції освітніх закладів у минулому році. Ми завершили школу-довгобуд у Заводському. Нині діти цього міста мають змогу навчатися і харчуватися в гарних умовах, а не як було до цього, – розповів Олег Синєгубов. – Навіть за сезон канікул можна багато чого зробити в освітньому закладі. Зокрема, у багатьох школах області утеплили приміщення та відремонтували харчоблоки».
Також голова облдержадміністрації розповів про амбітний план створення «Музею науки», який планується відкрити у Полтаві. «Ми завжди виважено підходимо до реалізації будь-яких проєктів, у тому числі й цього. Тож «Музей науки» стане не сховищем експонатів, а справжнім освітньо-розважальним простором для школярів, їхніх батьків, студентів, вчителів, педагогів, усіх жителів області. У ньому плануємо розмістити мінімум 180 експонатів, присвячених електриці, механіці, акустиці й оптиці. Усі їх можна буде «ввімкнути», так наука стає цікавою», – зазначив Олег Синєгубов.

Будівництво доріг

Полтавська область першою в Україні отримала в державному банку фінансування за механізмом використання коштів субвенції з Державного бюджету на погашення запозичень, залучених для реконструкції дороги загального користування місцевого значення Чорнухи – Лубни. Цю дорогу планують закінчити до червня цього року.
Початок будівництва другої черги об’їзної дороги М-03 навколо Полтави – це завдання, до якого облдержадміністрація також долучається і докладатиме максимум зусиль для максимально швидкої реалізації цього проєкту. Крім того, Полтавська ОДА й надалі працюватиме над залученням додаткових коштів для ремонту доріг до віддалених населених пунктів регіону.
«Капітальним і середнім поточним ремонтом у Полтавській області відновлять сотні кілометрів місцевих доріг. Ці відремонтовані дороги мають з’єднати великі центри територіальних громад, більшість опорних закладів освіти й лікарень з основними транспортними артеріями державного значення Н-31, М-03 і М-22», – зазначив Олег Синєгубов.
* * *
Відповідаючи на запитання журналістів, Олег Синєгубов розповів про точку зору обласної влади щодо збереження і ремонту історичних будівель Круглої площі у Полтаві.
«При злагодженій роботі обласної та місцевої влад ми зможемо зберегти історичне серце Полтави – ансамбль Круглої площі. Той стан, у якому будівлі перебувають зараз, не витримує жодної критики. Складність роботи полягає в тому, що жодна будівля не перебуває на балансі області. Ми розробили своє бачення відновлення ансамблю Круглої площі й згодом представимо його на розсуд обласної та міської рад».
Будівля Дворянського зібрання (колишній кінотеатр імені І. П. Котляревського) була зруйнована внаслідок пожежі в грудні 2020 року – знищено повністю правий та центральний корпуси будівлі. За задумом, планується передати будівлю на баланс області, провести реставраційні роботи, розмістити в ній Полтавський академічний симфонічний оркестр та створити глядацьку залу на 500 місць. Для реставраційних робіт необхідна державна підтримка на суму 450 млн грн.
У Будинку генерал-губернатора, у якому нині розташовується ДБР (за словами Олега Синєгубова, зараз ця правоохоронна структура має плани щодо переїзду в інше приміщення), після передачі до власності області та реставраційних робіт може розміщуватись балетна й танцювальна спортивні школи, розраховані на 1000 вихованців. Також планується створення IT-простору для учнів (програмування, робототехніка, стартапи, розробка вебресурсів, 3D-моделювання). Необхідна державна підтримка – 160 млн грн.
У Полтавському Петровському кадетському корпусі може бути створений військовий ліцей за стандартами НАТО. У цьому закладі виховуватимуть військову еліту та проводитимуть навчання за 4-ма напрямками: десантно-штурмові війська, телекомунікаційні війська, військова медицина, військове будівництво. Професію військового зможуть здобувати 500 ліцеїстів. Для реставраційних робіт необхідна державна підтримка у розмірі 1,3 млрд грн.
Загалом, для збереження унікального комплексу історичних будівель необхідно 1,91 мільярда гривень із Державного бюджету.
* * *
Також під час прес-конференції Олег Синєгубов зупинився на планах у галузях підтримки бізнесу, цифровізації, екології, культури. Детальніше, за всіма профільними напрямками, аспекти Стратегії розвитку Полтавщини представлятимуть заступники голови облдержадміністрації на щотижневих прес-конференціях.

За підсумками прес-конференції голови Полтавської ОДА, матеріалами департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації підготував Антон Прокопенко.

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий