Створено громадську спілку “Федерація футболу Полтавщини”

25 грудня у Полтаві відбулися установчі збори громадської спілки “Федерація футболу Полтавщини”. У розповсюдженому прес-релізі ініціатори пояснили цей крок ситуацією, що склалася довкола діючої Федерації футболу в Полтавській області, зокрема відсутністю конструктивного діалогу з останньою щодо невідкладності вирішення ряду питань, у тому числі участі професійних футбольних клубів у цьому об’єднанні.
На установчі збори прибули представники трьох міст обласного підпорядкування, 17 районів області, 7 фізкультурно-спортивних товариств та асоціацій, 4 професійних футбольних клубів – усього 51 делегат. У виступах членів ініціативної групи – авторитетних активістів футбольного руху області – звучала стурбованість з приводу, зокрема, стану дитячого та юнацького футболу. За словами учасників зборів, саме новостворена організація буде під егідою Федерації футболу України і представлятиме там футбольний рух Полтавщини. Учасники зборів розглянули питання щодо створення громадської спілки, визначення мети її діяльності, затвердили назву та статут спілки, обрали керівні органи. Очолив спілку голова Полтавської ОДА Валерій Головко. Першим заступником керівника ГС “Федерація футболу Полтавщини” обрано віце-президента футбольного клубу “Ворскла” Олега Лисака, заступниками – тренера молодіжної збірної України Олександра Мелащенка та голову Миргородської районної федерації футболу Володимира Олексенка. Сформовано виконком у складі 19 осіб.
Федерація футболу Полтавщини (ФФП) у першу чергу опікуватиметься розвитком та популяризацією футболу серед широких верств населення.
– Наша мета у тому, щоб збільшувати кількість учасників. Ми маємо ознайомитися з проблемами та потребами кожного району, матеріально-технічною базою, щоб зробити футбол доступним усім, – сказав на прес-конференції новообраний голова ФФП Валерій Головко.
Він наголосив на потребі фінансової підтримки з боку влади.
– Без підтримки різних гілок влади неможливо налагодити належну роботу, а також ефективно вести популяризацію футболу та спорту в цілому. Наприклад, за два роки при співфінансуванні бюджетних коштів області, міст та районів встановили 40 майданчиків для міні-футболу. Але на цьому зупинятися не варто. Зараз планується зробити, за аналогією Полтавського стадіону “Динамо”, великі майданчики на території Полтавщини. На жаль, нині в занепаді опинився дитячий футбол, поза зоною уваги – професійні футбольні клуби. Це ще один із магістральних напрямків роботи, – зазначив Валерій Головко.
Тож стоїть завдання сформувати стратегію та дорожню карту, яку розробить виконком ФФП, для налагодженої роботи й вирішення потреб кожного району, області в цілому. Але розвиток футболу не повинен гальмувати розвиток інших видів спорту. На увагу заслуговують і хокей, і баскетбол, і волейбол…
Валерій Головко наголосив на будівничій та об’єднавчій функціях новоствореної громадської організації. Лише такий підхід забезпечить ефективний розвиток футболу на Полтавщині, підкреслив він.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий