Створюється інтерактивний  клас безпеки

Створюється інтерактивний клас безпеки

«Попри виклики війни, за статистикою, найбільше травм діти отримують у побуті, вдома, на навчанні, на вулиці. Саме це спонукало нас створити мультифункціональний простір для навчання дітей правилам безпечної поведінки у форматі інтерактивного класу безпеки, що включає вивчення правил пожежної і мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Це ті речі, які давно стали нашою новою реальністю, до якої мають бути готові наші діти. Для дошкільнят та учнів початкових класів навчальні заходи відбуватимуться у вигляді гри за допомогою дитячих, але професійних атрибутів рятувальників, для старшокласників – із логікою, ерудицією та віртуальною реальністю», – пояснює ідею проєкту голова громадської організації «Нова Полтава» Юлія Городчаніна.

Клас безпеки буде оснащений необхідними матеріалами, міститиме різні локації, а саме зони для перегляду відеоуроків та презентацій з віртуальною реальністю та інтерактивними макетами будівель; пожежної безпеки – для вивчення правил пожежної безпеки, алгоритму дій при пожежі, вивчення основ користування вогнегасником та інших первинних засобів пожежогасіння; мінної безпеки – для вивчення правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів; безпеки життєдіяльності – для вивчення правил безпечної поведінки у різних сферах життя, в тому числі алгоритми дій у разі надзвичайних ситуацій різного характеру; домедичної допомоги – для проведення занять та тренінгів з надання першої домедичної допомоги при травмах різного характеру та опіках, у тому числі зупинка кровотечі, проведення серцево-легеневої реанімації тощо; психологічного розвантаження – для роботи з психологами, виконання творчих завдань, проведення бесід тощо; ігрова – для дітей молодшої вікової категорії для проведення тематичних рухливих ігор та вправ.
Наразі в приміщенні майбутнього класу тривають ремонтні роботи, проводяться закупівлі необхідного обладнання та техніки.
Відкриття класу та проведення серії презентаційних заходів для представників освітньої галузі громад області та дітей різного віку заплановано на кінець грудня 2023 – початок січня 2024 років. Тож хто бажає стати першопроходцями класу безпеки, заповнюйте онлайн-заявку, і найближчим часом організатори зв’яжуться з вами, щоб узгодити графік (оптимально група до 20 дітей).
За словами заступника начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимира Гришаніна, реалізація даного проєкту дасть можливість ефективніше навчати дітей різних вікових груп життєво важливим правилам безпечної поведінки.
«Це надзвичайно актуально, особливо в умовах війни, коли знання буквально рятують життя. Функціонування сучасного, інтерактивного класу безпеки є важливим напрямком реалізації навчально-профілактичної діяльності серед вихованців дитячих садочків та учнів шкіл, гімназій, ліцеїв. Поєднання в одному місці навчальних матеріалів, тематичних зон з усім необхідним обладнанням дозволить більш детально розповісти дітям, як діяти у разі виникнення пожежі, при виявленні боєприпасів, як правильно надавати домедичну допомогу при певних видах травм, як не розгубитися в екстремальних умовах, зберегти спокій та контролювати свій стрес», – зауважив Володимир Гришанін.
Зважаючи, що безпека дітей – безумовний пріоритет в кожній громаді, проєкт також було підтримано Полтавською міською радою і надано фінансову допомогу на розробку програмного забезпечення.
Ініціативу «Безпека дітей понад усе: створення інтерактивного класу безпеки» впроваджує громадська організація «Нова Полтава» на базі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області за сприяння Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Данії, наданої в межах Програми з відновлення та розбудови миру.

Анна ШАВИРО
ГО «Нова Полтава»

Поділися:

Добавить комментарий