Субсидія: якщо дочка  прописана у мами…

Субсидія: якщо дочка прописана у мами…

До редакції «Зорі Полтавщини» надійшов лист від Людмили Михайлівни Герасименко з Миргорода, яка побоюється втратити субсидію.
«Справа в тім, пише жінка, що за моєю адресою прописана моя донька, яка фактично не проживає разом зі мною вже більше десятка років. Раніше я брала довідку про те, що вона зареєстрована тут, але мешкає в іншому місці. Адже так воно й було. І є. А що тепер?
Я – пенсіонерка, ветеран праці, вдова, маю кілька хронічних хвороб. Розумію, що за все платити треба, але якщо одночасно дошкуляють гіпертонія, астма, артрит, жовчно-кам’яна хвороба, то грошей на медикаменти треба дуже багато і без житлової субсидії не обійтися. Але й доньку виписати я не можу! Хай влітку – ще якось оплачу спожите без державної допомоги. Але як буде взимку? Як жити, маючи 1900 гривень пенсії? Та ще й за кожну абонплату – по 5 гривень комісійних. Ледве виживаємо. А як буде далі?»
Жінка попросила консультації у фахівців щодо ситуації, яка склалася.
Відповідь редакція отримала від заступника директора департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Світлани Матуйзо.

У квітні цього року в чинне законодавство внесено зміни, згідно з якими заяву про призначення житлової субсидії та декларацію треба подавати повторно, якщо у складі домогосподарства є: особи, у яких, за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; внутрішньо переміщені особи; особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства; особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.
В інших випадках житлова субсидія призначається автоматично, без звернення громадян.
Щодо конкретної ситуації Людмили Михайлівни Герасименко фахівець пояснює: «У разі, коли в складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства.
За рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються.
Оскільки у попередньому періоді сім’я заявниці отримувала субсидію саме за рішенням комісії (у зв’язку з тим, що у складі її домогосподарства є особа, яка зареєстрована в будинку, але фактично в ньому не проживає), заявниця запрошена до управління соціального захисту населення для подачі заяви та декларації – з метою розгляду питання призначення субсидії за рішенням комісії, як це передбачено пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329».

Підготувала Ольга ЩЕГЛОВА.

Поділися:

Добавить комментарий