Сучасна берегиня:  чарівна і сильна,  відважна і тендітна

Сучасна берегиня: чарівна і сильна, відважна і тендітна

Після закінчення у 1997 році Котелевської загальноосвітньої школи №4 Людмила Крайник подала документи до Харківського навчально-виробничого центру професійно-технічної освіти №1, де здобула професію бухгалтера. З 2010 по 2015 роки навчалась у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка та отримала кваліфікацію психолога. Кілька місяців пропрацювала вихователем ДНЗ «Пролісок», пізніше – психологом.

Коли у Котелевському райвійськкоматі розширювався штат держслужбовців, Людмила Крайник у листопаді 2015 року вирішила саме тут продовжити свою трудову біографію на посаді головного спеціаліста-психолога відділення комплектування.
– Людмила Григорівна завдяки своїй активності, наполегливості і відповідальності, – розповідає районний військовий комісар, підполковник Віктор Талалай, – швидко зуміла заслужити у нашому колективі повагу і авторитет. До її обов’язків входили організація та проведення психологічної роботи з військовослужбовцями військового комісаріату і членами їхніх сімей, проведення професійно-психологічного відбору громадян, які підлягають приписці до призовної дільниці, кандидатів на військову службу за контрактом, для навчання у вищих військових навчальних закладах, а також кандидатів на службу у військовому резерві, громадян, які призиваються за мобілізацією.
Із службовими обов’язками справлялася на відмінно. Крім того, неодноразово брала участь у заняттях, конкурсах психологів у Полтавському обласному військкоматі та в конкурсі на першість оперативного командування «Північ». Коли комплектувалася група із цивільних і військових психологів, яка мала їхати у зону проведення Операції об’єднаних сил, котелевка, не вагаючись, поповнила її склад.
Людмила Крайник кілька разів їздила у відрядження на Донбас у різні військові частини для виконання важливого завдання: психологічної реабілітації наших військових, які були на війні, часто потрапляли під ворожий обстріл і поверталися до місць постійної дислокації. Коли захищала честь Полтавської області у вищезгаданому конкурсі психологів, посадові особи оперативного командування «Північ», які займаються морально-психологічним забезпеченням, помітили її здібності, вміння підтримати морально-психологічний стан військових, особливо після чергового загострення на фронті, і запропонували вступити на військову службу за контрактом.
Три місяці тому Людмила Крайник підписала контракт на військову службу на 2 роки. Нині вона – офіцер-психолог танкового батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади. До речі, Людмила Григорівна Крайник є першою жінкою-офіцером з Котелевського району, яка на контракті на військовій службі і проходить її безпосередньо у бойовій військовій частині.
У короткій телефонній розмові Людмила Григорівна розповіла, що довго обдумувала і аналізувала пропозицію вступити на військову службу за контрактом. Таке рішення далося нелегко, адже розуміла, що упродовж двох років доведеться перебувати далеко від рідної домівки, сім’ї, найближчих людей: чоловіка, сина та батьків. Однак усвідомлення того, що отримає неоціненний досвід роботи з людьми, котрі побували у складних екстремальних ситуаціях, і що на фронті знадобляться її знання і вміння, взяло гору.
У зоні проведення Операції об’єднаних сил молодший лейтенант Людмила Крайник частіше буває у відрядженні на передовій, де особливо гаряче, аніж у розташуванні танкового батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади. Скажімо, нині проводить морально-психологічну роботу серед військових 93-ї окремої механізованої бригади, які зовсім недавно брали участь у боях, стримуючи наступ російських найманців.
Щиро і сердечно вітаючи Людмилу Крайник з чудовим весняним святом 8 Березня, слід зазначити, що 11 березня ця чарівна і тендітна та, водночас, відважна і хоробра жінка відзначатиме свій симпатичний ювілей. Хочеться від душі побажати їй усіляких гараздів, хорошої, вдалої служби і повернення у рідний Котелевський край, з честю виконавши важливе і відповідальне завдання, офіцерський і громадянський обов’язок.

Анатолій ДЖЕРЕЛЕЙКО
Журналіст

Добавить комментарий