Свічка пам'яті

Свічка пам’яті

У День пам’яті жертв голодоморів, який цього року припадає на 23 листопада, знову будемо нагадувати один одному й усьому світові про велику трагедію, яку не маємо морального права забути. Про жахіття, яке спіткало наш народ у минулому столітті, коли кремлівський тоталітарний режим намагався винищити непокірне українське селянство зумисне зорганізованими голодоморами.

Протягом 1922–1923, 1932–1933, 1946–1947 років мільйони наших співвітчизників загинули у житниці Європи, на родючій, щедрій землі страшною голодною смертю. З карти України зникли цілі села. Не було родини, яка б не втратила внаслідок тих моторошних подій рідних чи близьких.
У наш час Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом українського народу в понад 20 країнах світу. Але Росії серед них немає. Москва й донині заперечує причетність до цього злочину.
23 листопада в Україні відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання. Відтак в усіх куточках країни розпочнеться акція «Запали свічку», в рамках якої небайдужі громадяни вже традиційно понесуть до пам’ятників жертвам голодоморів свічки, лампадки, пшеничні колоски та горщики із зерном. Вогники свічок засвітяться також на підвіконнях в оселях українців. До поминальних заходів приєднається українська діаспора на всіх континентах світу.
У Полтаві скорботні заходи розпочнуться о 16 годині біля Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя. Хресним ходом містяни пройдуть до Свято-Успенського кафедрального собору Православної церкви України, де о 16.30 візьмуть участь у панахиді за всіма голодом в Україні замореними. Панахиду відслужить архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.
О 17-й годині в соборі розпочнеться реквієм.
Тихою молитвою, свічею, доброю пам’яттю згадаймо усіх невинно убієнних голодом, усіх, хто поліг за Україну, боронячи її від московсько-ординського рабства, усіх, хто відійшов у засвіти, не сіючи лихого зерня!..

Поділися:

Добавить комментарий