Свічка пам’яті

На всіх скорботних заходах, які відбуваються в Україні 26 квітня, у Міжнародний день пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, вже давно є обов’язковою присутність духовенства.
Поминальні богослужіння проводяться біля пам’ятних знаків, меморіалів героям-ліквідаторам та всім безневинним жертвам атомного вогню. Тут разом зі священиками за упокій душ загиблих, за дарування їм Царства Небесного моляться тисячі українців. Біля підніжжя пам’ятників горять свічки й лампадки, під час хвилини мовчання сумно промовляють до світу дзвони…
Багато людей приходять цього дня до храмів. Священики служать заупокійні літії. Лунають посилені молитви за загиблими й померлими учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та всіма жертвами радіаційних аварій і катастроф.
Правляться також молебні за здоров’я чорнобильців, які залишаються серед нас, за нинішніх працівників атомної енергетики.
Спільна молитва у Божому храмі об’єднує у жалобний день не тільки вцілілих ліквідаторів та родичів їхніх загиблих товаришів, а й усіх, хто пам’ятає про свій обов’язок засвідчити їм повагу.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий