Свічки своїми руками

Свічки своїми руками

Свічки – обов’язковий атрибут Різдва та Нового року. Вони допомагають створити атмосферу свята та чарівної доброї казки. Якщо вам хочеться ексклюзивно оформити святковий стіл або інтер’єр вітальні, можна виготовити новорічні свічки самостійно.
Для цього не потрібно закуповувати багато матеріалу, парафін можна придбати, а дрібнички для декору завжди знайдуться вдома.
Дуже добре, якщо у процесі підготовки Нового року та виготовлення святкових свічок братимуть участь діти. Це допоможе мотивувати їх до творчості, та й просто ви чудово проведете час разом!

Простий класичний варіант

Для виготовлення свічки знадобляться відливні форми – для них обирають матеріал, що не вбирає віск і парафін. Найкраще для цих цілей підійдуть гумові, скляні, пластикові, металеві ємності. Можна взяти й жерстяні коробочки, в яких продають чай або монпансьє.
Парафін, стеарин чи віск – традиційні свічкові матеріали. Гніт – сплетіть зі звичайних бавовняних ниток, можна зробити це й тонким в’язальним гачком. Знадобиться невелика металева ємність – в ній буде плавитися свічковий матеріал, а також кілька інструментів – наприклад, пасатижі або щось подібне до них, щоб можна було зняти ємність з плавленим матеріалом з плити, а також тонка паличка для перемішування свічкової маси й пінцет. Фольга – вона потрібна, щоб захистити поверхню столу, за яким ви працюватимете; пігменти – вони допоможуть пофарбувати свічки у різні кольори.
Як фарбувальні пігменти можна використовувати крейду на восковій основі, непотрібну декоративну косметику, шматки використаних раніше кольорових свічок, а також акрилові або гуашеві барвники. У спеціальних магазинах можна придбати справжні професійні пігменти.
Підберіть каструлю для водяної бані. Також краще мати під рукою харчову соду – на випадок займання парафіну.
Заготовлений парафін необхідно подрібнити на маленькі шматочки, помістити в ємність для плавлення. Заздалегідь подбайте про те, щоб його зручно було зливати: краще вибирати ємність із носиком. Якщо ж плавитимете парафін у звичайній бляшанці з-під консервів, перед роботою злегка сплющіть її з боків.
На дні формочки для відливу, прямо в центрі, робимо отвір під гніт. Зсередини стінки форми потрібно змастити будь-якою олією. Гніт повинен відповідати параметрам свічки. Чим більшим буде її діаметр, тим товщим має бути гніт. Причому у воскових свічках для гніта використовують нитки товстіші, ніж у парафінових або стеаринових. Довжина гніта повинна трохи перевищувати довжину майбутньої свічки.
Після підготовки форми та гніта займіться підготовкою барвників. Припустимо, що ви вибрали воскову крейду. В цьому випадку необхідно подрібнити її на тертці. Наступний етап – підготовка водяної бані. Каструлю наповніть водою, поставте в неї ємність із парафіном і на повільному вогні нагрійте воду. При цьому парафін, що розплавляється, потрібно часто помішувати.
Візьміть підготовлений гніт пінцетом і добре просочіть його розтопленим парафіном.
Тепер додайте барвник у свічковий матеріал і добре перемішайте, не допускаючи закипання суміші. Після цього треба встановити гніт у формі. Просочений парафіном, він легко протягнеться через отвір у формі, далі його натягують і фіксують верхню частину на паличці. Чим рівніше ви розмістите гніт у формі, тим довше горітиме майбутня свічка.
Коли парафін злегка охолоне, переходимо до заливання форми. Наповнюється вона пошарово парафіном різного кольору, обов’язково чекайте, поки вистигне кожен шар. Так виходить гарна кольорова свічка. Після затвердіння всіх шарів парафіну свічку треба вийняти із форми. Кінець гніта знизу обрізають. Гніт краще не чіпати і не ворушити, оскільки всередині свічки парафін ще може не зовсім стабілізуватися, і необережними діями ви його змістите з центральної осі.
Якщо барвники не використовувалися і свічка вийшла однотонною, її можна прикрашати різними способами, наприклад, блискітками, скляними камінцями тощо.

Свічка з кавовими зернами

Свічки своїми рукамиАромат такої свічки наповнить затишком житло і покращить настрій. Для роботи слід заздалегідь підготувати такі складові, як парафін, гніт, зерна кави, ємність для формування, дерев’яні палички, щоб тимчасово закріпити нитку.
Основний матеріал розігрівається на водяній бані, у цей момент потрібно постійно помішувати шматки парафіну.
Всередину однієї склянки необхідно вставити іншу ємність, щоб середина залишилася порожньою, а від країв стінок було 2–3 см відступу.
У цей простір поміщаються зерна та деяка частина розтопленого до прозорого стану матеріалу. Після цього кріпиться гніт, внутрішня частина витягується, і простір, що залишився, заповнюється.
Створити такі прості свічки своїми руками для початківців досить легко, весь процес займає зовсім небагато часу, якщо заздалегідь підготувати необхідні складові.

Райдужне оформлення свічки

Свічки своїми рукамиНе менш популярна ідея для виробів передбачає кілька шарів різного відтінку, які можна підібрати на особистий смак.
Для реалізації задуманого потрібно знайти циліндричну ємність, краще підшукати максимально високу, щоб готовий виріб виглядав презентабельно.
Гніт також відрізається за розміром, кріпиться невеликими паличками.
Після заливання першого шару потрібно трохи почекати. Як тільки парафін застигне, можна переходити до наступного відтінку, і так до самого верху ємності. Не слід поспішати, кожен окремий шар повинен добре застигнути. Дотримуючись цього правила, вдасться виготовити якісну й гарну свічку.

Поділися:

Добавить комментарий