Світ музики  Наталії Хоменко

Світ музики Наталії Хоменко

У Полтавській обласній філармонії відбувся ювілейний творчий вечір народної артистки України Наталії Хоменко. Своє 75-річчя Наталія Сергіївна відзначила у грудні минулого року, а трохи раніше перед тим була удостоєна обласної премії імені Івана Котляревського. Нині ж полтавці мали змогу знову слухати пісні улюбленої співачки, «солістки концертного ансамблю «Чураївна», провідної солістки філармонії. А на сцені вона – 55 років!

Гарячими тривалими оплесками зустрічали артистку полтавці. І уже в ході концерту його ведучий Гліб Кудряшов повідомив одну із багатьох приємних несподіванок того вечора: на честь співачки виготовлено спеціальну іменну поштову марку. В її урочистому спецпогашенні, яке тут же й відбулося, взяли участь Наталія Хоменко, міський голова Полтави Олександр Мамай, Герой України Іван Балюк. А щодо інших приємних сюрпризів – такими стали виступи на вечорі народних артистів України: Героя України Анатолія Паламаренка та лауреата Національної премії України імені Т.Г. Шевченка Олеся Харченка.
Наталія Хоменко свою концертну діяльність розпочинала в Полтавській обласній філармонії у складі ансамблю «Веселка» – після закінчення студії при Державному заслуженому українському народному хорі, який нині носить ім’я Г.Г.Верьовки. Закінчила також Полтавський державний педагогічний інститут імені В.Г.Короленка. У 1989 році Наталія Хоменко була удостоєна почесного звання «Заслужений артист України», а 2011 року – «Народний артист України». Вона – постійна учасниця святкових концертів, фестивалів, також виступала на ювілейних концертах поета-пісняра Дмитра Луценка, композиторів Олександра Білаша, Михайла Катричка у Києві, на творчих звітах багатьох полтавських митців. У репертуарі артистки – понад 200 українських народних пісень, серед них ліричні, історичні, обрядові. Виконує й пісні сучасних композиторів. За роки діяльності підготувала 35 концертних програм.
Наталія Хоменко – чи не єдина із жінок – професійних співачок, яка виконує стрілецькі пісні. До її репертуару органічно влилися шалено популярні у 1930-ті роки на Галичині твори Богдана Весоловського. Нині завдяки полтавці Наталі Хоменко вони знову радують слухачів ліризмом і мелодійністю.
Слухали Наталію Хоменко і в концертних залах Канади, Польщі, Болгарії, Румунії та багатьох інших країн, де вона побувала з гастролями.
«Глядачі були в захваті, зал заповнювали шалені оплески. Талант Наталії Хоменко оцінено на всі сто. Респект народній артистці і многая літа!» – це один із відгуків про концерт у соцмережах.
Многая літа, пані Наталіє!

Марія ВІТРИЧ
Журналіст

Добавить комментарий