Світлана Макаренко:  «Моя ферма – моя друга родина»

Світлана Макаренко: «Моя ферма – моя друга родина»

Спочатку допомагала мамі-доярці, а потім очолила молочнотоварну ферму, де працює майже 20 років. Кар’єрний шлях Світлани Макаренко нерозривно пов’язаний з МТФ № 4 «Агрофірми ім. Довженка», що розташована у Бухунах на Шишаччині. Жінка каже: якщо і хоче щось змінити у своїй роботі, то це – надалі розвивати підприємство, яким керує.

Аграрна сфера як покликання з дитинства

Керівниця молочнотоварної ферми № 4 «Агрофірми ім. Довженка» агропромхолдингу «Астарта-Київ» Світлана Макаренко говорить, що змалечку відчувала потяг до роботи в аграрній сфері. «У дитинстві я допомагала мамі, яка працювала на фермі дояркою. Я дуже люблю тварин», – розповідає Світлана Макаренко.
Весь кар’єрний шлях жінки пов’язаний із молочнотоварною фермою у Бухунах на Шишаччині.
«Спочатку я працювала техніком зі штучного запліднення. У 25 років мені запропонували посаду керівниці ферми. Відтоді я залишилася тут. Уже майже 20 років працюю на цій фермі», – згадує співрозмовниця.
За два десятиліття на фермі змінилося чимало. Застосовують сучасні технології відгодівлі тварин, годують корів збалансованими кормами, виготовленими на потужностях агропромхолдингу «Астарта-Київ». Сьогодні на фермі утримують 539 голів ВРХ. Ферма – лідер з вироюбнитцва молока. «За 2021 рік наша ферма не лише по «Агрофірмі ім. Довженка», а й по холдингу займає 1-ше місце з надою. Зараз він складає 28 л на корову на добу. Загалом за добу на фермі отримуємо 12 тонн молока», – деталізує жінка.
Молоко, зібране на фермі у Бухунах, відправляють на переробку, зокрема на Яготинський маслозавод, де з нього «Екстра» ґатунку виготовляють дитяче харчування. Адже молоко надоєне на МТФ № 4.

Колектив – як одна родина

Хороші умови на фермі агропромхолдингу «Астарта-Київ» створені і для працівників. Окрім гідної зарплатні, підлеглі Світлани Макаренко мають комфортні побутові приміщення та користуються сучасними технологіями під час роботи. Тому і працювати на фермі, говорять колеги жінки, – у задоволення.
«Світлана Макаренко – дуже хороший керівник, працює тут багато років, і, як колеги, ми ладнаємо, – говорить начальниця зміни МТФ № 4
с. Бухуни «Агрофірми ім. Довженка» агропромхолдингу «Астарта-Київ» Лідія Дяченко. – Це керівниця, яка перебуває на своєму місці».
Вдячна колегам за роботу і керівниця молочнотоварної ферми.
«Моя ферма – як моя друга родина, – підкреслює Світлана Макаренко. – Я працюю тут із задоволенням».
Попри захоплення роботою, трохи часу жінка залишає і на хобі. Одне з таких – догляд за квітами, яких вдосталь і на території ферми, і на власному подвір’ї. «Коли є вільна година, я дуже люблю працювати біля квітів, – говорить співрозмовниця. – А ще у літній період ми з родиною любимо відпочивати на березі річки у наметах. Це єднає нашу сім’ю».
А от свій кар’єрний шлях Світлана Макаренко і далі бачить під знаменами агропромхолдингу. «Астарта-Київ» приділяє велику увагу тваринництву. Виділяє кошти на утримання тварин, забезпечує гідну оплату праці. «Мої колеги із задоволенням працюють тут», – говорить керівниця ферми.

ГО «Полтавщина Аграрна».

Добавить комментарий