Світлана СУТУГА: “Оберігаючи природу,  ми оберігаємо нашу країну”

Світлана СУТУГА: “Оберігаючи природу, ми оберігаємо нашу країну”

Забруднення довкілля пластиком – ця загальносвітова проблема, на жаль, актуальна і для нашої країни.З метою використання багаторазового пакування, надання старим речам другого життя, формування екологічної свідомості, дбайливого ставлення до довкілля серед української молоді щорічно відбувається Всеукраїнський проєкт «Мішечок».
Завдання проєкту – заохотити школярів і молодь виготовляти мішечки (торбинки), які є екологічною альтернативою пластиковому пакуванню і сприятимуть поширенню екологічного мислення та звичок.

У цьому році Всеукраїнський проєкт «Мішечок» тривав із 3 квітня по 12 травня. Він об’єднав 22911 учасників у 24 регіонах України. Разом учні пошили понад 59 тисяч мішечків, зберігши планету від 17721600 пластикових пакетів, що є найбільшим результатом за всю історію проєкту.
«Щороку Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підтримує проєкт «Мішечок», адже він став важливим елементом екоосвіти та виховання екологічної відповідальності серед молоді. Приєднуючись до ініціативи, діти впроваджують у життя своїх родин корисну екологічну звичку, яка сприяє зниженню використання пластику. Ми прагнемо й надалі сприяти проведенню таких проєктів, адже попри війну ми маємо пам’ятати про важливість екологічного виховання школярів», – зазначила заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.
У цьому році 22911 учасників проєкту встановили рекорд, пошивши 59072 мішечки. Усього ж за період дії проєкту було пошито 146325 екоторбинок та збережено довкілля України від використання майже 44 мільйонів пластикових пакетів! До речі, користування одним багаторазовим мішечком рятує планету в середньому від 300 пластикових пакетів.
Організатор проєкту – громадська організація «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» спільно із Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine». Проєкт реалізується за сприяння Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти.
Найактивнішими учасниками цьогорічного проєкту стали Полтавська, Київська, Вінницька, Дніпропетровська та Хмельницька області. У межах проєкту відбувався конкурс в індивідуальній та колективній номінації. Переможцем конкурсу став Пирятинський ліцей №4 Пирятинської міської ради Полтавської області. 109 учнів ліцею пошили 4780 мішечків.
– Торік ми вже брали участь у цьому проекті і зайняли четверте місце. Наші учні старших класів буквально «загорілися» цією ініціативою. Адже це була можливість попрацювати у школі на швейних машинках. Загалом діти шили і в ліцеї, і вдома. Їм допомагали і їхні батьки. У нас у ліцеї є кухня-лабораторія, де учні випікали всілякі смаколики, продавали їх на ярмарках, а виручені кошти відправляли для ЗСУ, є і швейна майстерня з великою кількістю швейних машинок, основну кількість мішечків пошили учні старших класів, – розповіла координаторка проекту, учитель технології, трудового навчання школи-переможця Пирятинського ліцею №4 Світлана Сутуга. – Частину виготовлених мішечків ліцей передав на потреби будинку-інтернату для зменшення використання пластику під час закупівлі продуктів. З цією ж метою їх роздали людям поважного віку. Крім того, мішечки використовували для пакування подарунків для військових, а шопери білого кольору використовують на уроках трудового навчання для розпису. До речі, ще до участі в проекті ми шили такі мішечки й пакували в них подарунки (солодощі, випічку й інше) для наших воїнів, плели наші учні й маскувальні сітки, приносили консервацію для ЗСУ.
Слід зазначити, що учасники проекту використовували старі вживані домашні речі, перешиваючи їх на екологічні та трендові сумки, якими люди користуються у повсякденному житті. Торбинки розмальовували, прикрашали аплікаціями, вирізками, орнаментами, створюючи справжні витвори мистецтва. Старші шили торбинки самостійно, меншим допомагали батьки, родичі.
Школа-переможець, Пирятинський ліцей №4, учні якої пошили найбільшу кількість мішечків, отримала головний приз – принтер для сублімаційного друку. Окрему нагороду у номінації «Найбільша кількість пошитих мішечків» отримали координаторка проєкту Світлана Сутуга, яка пошила 315 мішечків, та пирятинський ліцеїст Богдан Михайліченко – 244 мішечки.
Друге місце у Всеукраїнському проєкті посіла Криворізька гімназія, третє – Кальницький ліцей імені Я. Івашкевича Вінницької області.
«Всеукраїнський щорічний проєкт «Мішечок» для наших учасників-школярів – бажання долучитись до перемоги на екологічному фронті, стати частиною руху ековідповідальних громадян, врятувати свою країну від забруднення пластиком, починаючи зі своєї родини. Державний центр продовжуватиме підтримку найкорисніших проєктів, які впливають на екологічне виховання нашої нації», – зазначив директор Українського державного центру позашкільної освіти Геннадій Шкура.
«Ми чітко розуміємо вплив повномасштабного вторгнення рашистів на довкілля України та переконані, що проблеми війни й екологічної кризи наразі стоять поруч. Ми прагнемо навчити наступне покоління жити екологічно, розуміти впливи діяльності людини на довкілля, замислюватися про глобальні проблеми й діяти. Взявши участь у проєкті, ми зробили свій маленький крок – замінили поліетилен на екологічні мішечки, адже, оберігаючи природу, ми оберігаємо нашу країну», – додала координаторка проєкту школи-переможця Світлана Сутуга.

Матеріал підготувала Людмила ДАЦЕНКО.

Добавить комментарий