Світланія: «Зимові історії»

Світланія: «Зимові історії»

Нову різдвяну виставку текстильної пластики «Зимові історії» талановита полтавська майстриня, дизайнер, архітектор за фахом Світлана Олійник представила уже не вперше в літературно-меморіальному музеї І.Котляревського. Як наголосила старший науковий співробітник музею Валентина Скриль, «саме в день улюбленого свята, коли добрий Святий Миколай перетворює грудневу ніч у казку, коли з кожним має статися диво…Творча співпраця художниці та музею триває уже впродовж багатьох років, але сьогоднішня виставка мисткині – це її перша виставка як члена Національної спілки художників України… Загальна експозиція та її творчі складові, різдвяно-новорічні композиції з неодмінними казковими героями – чарівним засніженим лісом, його мешканцями, вертепною козою у поєднанні з оригінальним художнім задумом майстрині занурять кожного відвідувача у неповторну різдвяно-новорічну казку, поведуть у щасливе дитинство, коли все ще попереду, все відбудеться, все справдиться…».
Доктор архітектури Володимир Губар, якого запитали про враження від побаченого на відкритті виставки, емоційно зазначив: «Це шедеври, які достойні тривалого вивчення, за один раз не охопиш поглядом усі чудеса… бездоганні речі з точки зору дизайну, колористики… Це справді свято – свято Миколая». Так само емоційно захоплено вітали пані Світлану художниці Олена Пушкарьова, Тетяна Ваценко, Ольга Синьоока, всі її друзі, рідні й колеги. Провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка Людмила Ольховська нагадала й про те, що і в короленківському музеї пам’ятають виставки Світлани Олійник – там її казкові звірята ніби гуляли в саду, сиділи у траві, в квітниках на території садиби.
Все оце мистецьке рукотворне казкове царство свого часу незабутній художник Віктор Трохимець-Милютін назвав дуже влучно – Світланія. Чи то країна чудес неперевершеної майстрині, чи її висока творча планета. Тут усе справді треба довго роздивлятися – окремі невеличкі творіння, тематичні сюжетні композиції, інсталяції, скульптурні постаті, птахи і звірі, дерева і квіти. На вході до виставкової зали гостей зустрічають милі представники зодіакального кола, символ року нинішнього Бик і наступного – Тигр.
Невже це все створено справді майстринею власноруч – неодмінно дивується кожен, хто входить у чарівне царство краси, – скільки ж часу, зусиль, безсонних ночей у це вкладено? Про те трохи знають родина і друзі, а Світлана Олійник ніби й не помічає своїх витрачених на нелегку роботу зусиль, бо вона цим живе, адреса її душі – десь там, у творчій Світланії…

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий