Свіжа соціологія: Мамай – 21,9%; Удовіченко – 19,2%

Свіжа соціологія: Мамай – 21,9%; Удовіченко – 19,2%

Моніторинговий центр «Соціо» (м. Харків) з 22 до 26 вересня цього року провів комплексне соціологічне дослідження. Воно дало відповіді не тільки на питання, кого полтавці бачать основними суперниками за мерське крісло, а й яким у їх очах має бути ідеальний міський голова та чи зможе він вирішити найпекучіші проблеми Полтави.

Опитування відбувалося шляхом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Цільова аудиторія – мешканці Полтави віком від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна. Вибіркова сукупність – 1000 респондентів. Статистична похибка вибірки становить ± 2,8%.
«Виборча кампанія в Полтаві відзначається новою тенденцією, – говориться в аналітичній записці, що супроводжує соціологію. – Поряд із кандидатами зі стажем, так чи інакше відомими мешканцям, за посаду мера вперше змагаються й кандидати, орієнтовані суто на активних інтернет-користувачів. Це, насамперед, Сергій Іващенко та Андрій Карпов («Полтава»). За всієї різниці у віці й протистоянні політичних партій, які їх висунули, вони мають і спільне – обидва спираються не на свій практичний досвід у сфері міського господарства (його просто немає), а апелюють до абстрактних понять, до розпливчастого «оновлення». Відповідно, й рейтинги цих кандидатів досить скромні та мають свою електоральну «стелю».
З іншого боку, ні Олександр Мамай, ні Андрій Матковський не дивують уже перевіреними методами своїх кампаній, де в основі – задобрювання виборця продуктовими пайками. Вони мають стале електоральне ядро, а Мамай приваблює й частину тих, хто досі йому не симпатизував. Це корелює з даними щодо бажаних якостей міського голови, де друге місце з показником 32,9% посідає «Людина, яка багато допомагає мешканцям міста». Це серйозна цифра, котра відбиває загальнодержавну тенденцію до зниження соціальної захищеності громадян та зростання бідності.
Однак на першому місці серед якостей майбутнього мера все-таки досвід, фаховість і розуміння, яким чином Полтава розвиватиметься далі (40,7%). Очевидно, саме тому такий високий рейтинг має Олександр Удовіченко, в якого всі ці риси представлені в найбільш концентрованому вигляді, й саме тому він стає найнебезпечнішим суперником Олександра Мамая.
Щодо партій, то «Слуга народу», попри обвальне падіння рейтингів, досі утримує першість серед симпатій полтавців. Але в трійку лідерів також входять «Рідне місто» й Опозиційна платформа «За життя». Якщо партія Удовіченка несе на собі печатку його авторитету (плюс дуже важлива для полтавців «місцевість» цієї сили), то високий показник ОПЗЖ демонструє зростання протестних настроїв.
Вони відбиті і в результатах блоку «Проблеми міста». Показово, що більшість полтавців турбують питання, вирішення яких залежить безпосередньо від центральних органів влади і тільки незначною мірою – від влади на місцях. Очевидно, тому майже всі кандидати, а особливо Сергій Каплін, з такою сміливістю обіцяють знизити тарифи й підвищити добробут полтавців. Однак, судячи з результатів опитування, полтавці не поспішають вчергове вірити подібним обіцянкам.

За матеріалами Моніторингового центру «Соціо» (м. Харків).

Поділися:

Добавить комментарий