Святий Миколай запалює дитячі серця радістю

Святий Миколай запалює дитячі серця радістю

Серед найшанованіших свят нашого народу – свято Миколи Чудотворця. До нього звертаємося у молитвах про поміч у справах буденних, його благаємо про зцілення фізичне й духовне. Він є покровителем моряків. А ще – заступником, наставником, щедрим і бажаним гостем дівчаток і хлопчиків. І він щороку цієї зимової пори приходить до них з гостинцями, добрими побажаннями, щирим прагненням посіяти в дитячих душах зерна віри Христової, добра, любові до рідних, навколишніх, неньки-України…

Нині полтавці розпочали цикл зимових свят доброчинним забігом. А це – добрий знак, адже лише солодкими подарунками свято Миколая обмежуватися не повинно. Мета забігу благородна – зібрати кошти для онкогематологічного відділення Полтавської міської дитячої клінічної лікарні. Таким чином учасники акції долучилися до благодійності. Бо ж недарма Святий Миколай асоціюється з високими моральними цінностями, глибокою вірою у Бога та справедливість. І хоча б раз на рік ми всі можемо стати благодійниками, щоб осяяти променями добра спраглі дитячі душі. Стартував забіг у Корпусному парку. Дистанція для дорослих складала 4 кілометри, для дітей – 500 метрів. Разом із спортсменами-благодійниками вийшов на старт і Микола Чудотворець. Він вручив дітлахам солодкі подарунки.
* * *
Минулої неділі, 16 грудня, на Соборному майдані, поблизу кафедрального Свято-Успенського собору, вчетверте відчинилися двері казкового будиночка Святого Миколая. Із ним маленькі полтавці ділилися своїми мріями та планами на майбутнє, отримували солодощі. У ролі Чудотворця виступив актор Олександр Котляров.
На миколаївському ярмарку, який вирував поруч, можна було купити сувеніри, вироби домашнього вжитку та іграшки ручної роботи. Всі вторговані кошти підуть на соціальні ініціативи. Зокрема на придбання проектора для одного з дитячих садочків. Частину коштів направлять і на закупівлю меблів для онкогематологічного відділення дитячої міської лікарні міста. Організаторами виступили Українська академія лідерства та ГО “Полтавський Батальйон Небайдужих”.
Цього року відкриття резиденції Святого Миколая стало частиною тижневої волонтерської акції “Миколай у місті”, яку організували студенти Української академії лідерства. Кожен маленький полтавець мав змогу написати листа Святому Миколаєві та вкинути його у скриньку бажань. Що цікаво, відповідь вони зможуть отримати в електронній формі.
У перший день відкриття будиночка його відвідало понад 600 діток. На відміну від інших українських міст у Полтаві цей проект є некомерційним. А подарунки для малечі передають благодійники.
– Ми хочемо, щоб Миколай повернувся у наше суспільство після радянських часів, і ми вчилися у нього добру, служінню ближньому та розумінню, що коли ми робимо добрі справи, то будуємо себе. Зібрані кошти підуть тільки на благодійні цілі. Це і забезпечення обладнання в лікарні, і табір для дітей-аутистів, табір для ветеранів, які захищали Україну, та їхніх родин, багато інших проектів.
***
А 19 грудня, коли православний світ вшановує пам’ять Угодника Божого Чудотворця Миколая, по всій Полтавщині відбулася низка заходів. Керівники області, депутати рад різних рівнів, громадські активісти завітали до зовсім юних співгромадян із подарунками-миколайчиками, серед яких і новостворені освітні заклади. У православних храмах краю відбулися святкові богослужіння. Докладніше – у наступному номері “Зорі Полтавщини”.
* * *
На гостини до Миколи Чудотворця у його резиденцію можна завітати 23, 25, 29, 30 грудня, 5, 6, 7, 12, 13 та 19 січня. Святий Миколай чекатиме у ці дні з 12-ї до 18-ї години.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий