Свято мовного розмаїття  та національних культур

Свято мовного розмаїття та національних культур

Провідну позицію у відпочинку полтавської молоді у теплу пору року займає неформальна освіта. А от варіантів, куди з користю можна долучитися на період літніх канікул, стає все більше. Особливої популярності набувають літні мовні табори для активних студентів, один з яких нещодавно закінчив роботу і в нашому місті. Кілька днів поспіль чи не на кожному перехресті Полтави можна було почути англійську мову, адже з 11 по 16 липня тут, окрім мовного табору American Camp, проходив молодіжний англомовний фестиваль Speak out 2019.
Щоб навчати полтавців англійської мови, прибуло близько тридцяти волонтерів з Америки й Австралії. Табір відкрився на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Його слухачами стало студентство з усіх куточків України. Відбувся також мовний молодіжний фестиваль. Для цього на території Корпусного парку встановили місткий намет, а біля театру імені М. В. Гоголя – сцену. Окрім цього, волонтерський табір проекту проводив у нашому місті вуличні соцопитування з євротестами. Найкращих респондентів нагороджували пам’ятними подарунками, а у фіналі можна було виграти і більш змістовний подарунок – цікавий і корисний гаджет. А щоб навчатися було веселіше, для молоді було організовано бейблейд турнір, турнір із настільного футболу та виступ популярного гурту Mountain Breeze.
Чимало волонтерів вперше побували в Україні. Для декого такі візити вже стали звичними. Але особливо зацікавленими відвідати свою Батьківщину виявилися волонтери з українським корінням. Серед них – Джесіка Мельнічук, батьки якої родом із України. Вона зауважила, що в її родині продовжують культивувати українські традиції і говорять рідною мовою. Свої навички і таланти вона намагалася використати, щоб допомогти місцевій молоді опанувати англійську. Привів свого сина на фестиваль і пан Андрій. Він лише нещодавно почав вивчати розмовну англійську з використанням спеціальних мобільних додатків. За його словами, ініціатором такого доброго починання став його син, який у свої вісім років вже має у цій сфері непогані успіхи та планує вчитися на перекладача. Самі ж волонтери зазначають, що Полтава поступально рухається у напрямку євроінтеграції і її жителі підвищують свій рівень знання іноземної мови. Проте цього поки що недостатньо.
У Полтаві Speak out проходив уперше. Такий захід проводили раніше у Моршині, Трускавці, Вінниці та Черкасах. Організатором виступив Всеукраїнський студентський рух Campus Ukraine у співпраці з місцевими громадськими організаціями. До речі, цього літа 40 волонтерів-іноземців також вчать полтавців англійської, французької, турецької, італійської, хінді та китайської мов. Літня мовна школа Language School Summer*19 від міжнародної організації AIESEC стартувала у червні. Триватиме до вересня. Заняття для ініціативної молоді та дітей (наймолодших учасників реєстрували з десяти років) проходять тричі на тиждень. За словами організаторів, унікальність проекту – у викладачах. Це активна молодь з усіх куточків світу, яка вирішила приїхати в Україну, дізнатися більше про нашу культуру, розвіяти стереотипи. Натомість – поділитися своєю культурою. Що цікаво, волонтерів на час проекту прихистили небайдужі полтавці, тому, живучи у звичайних родинах, вони більше дізнаються і про наш побут.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий