«Та немає краще страви, як галушки у Полтаві»

«Та немає краще страви, як галушки у Полтаві»

Смачний і колоритний фестиваль «Полтавська галушка» відвирував в обласному центрі втретє. Гуляння та частування відбувалися протягом двох днів, 18 – 19 вересня, на Івановій горі.

Величезний асортимент галушок – з різноманітними начинками та підливами – гостям святкового дійства пропонували місцеві кафе та ресторани на понад десяти торгових точках. Серед найнесподіваніших начинок – лохина й вишня з шоколадом. Незвичайні зелені галушки завдячували кольором шпинату, ще незвичайніші чорні – чорнилу каракатиці. Гречаними та гарбузовими галушками дивували студенти Полтавського університету економіки та торгівлі.
Окрім галушок, торгували на святі варениками, шашликами, смаженою на величезній пательні просто неба картоплею, маринованими грибами, солоними огірочками… Пропонували свою продукцію також крафтові виробники (заготовки на зиму з фруктів та овочів, випічка тощо) та народні умільці-майстри.
Концертне дійство розгорталося на встановленій на Соборному майдані сцені. Розважальну програму глядачам подарували виконавці та художні колективи міста й області.
Ідейна натхненниця смачного фестивалю незмінна – Лариса Семеняга (дівоче прізвище – Галушка). Разом із нею організацією займалася велика команда однодумців.
Найвидовищнішою подією фестивалю стало дійство «Галушчине весілля», яке провели на території музею-садиби Івана Петровича Котляревського. Цього разу в ролі молодят опинилися черкаська краєзнавиця Ольга Галушка та декоратор телеканалу СТБ Євген Сметана. В основі відтвореного обряду – описи нашого земляка, видатного етнографа Федора Вовка про весілля у Гадяцькому повіті 1899 року. Весільний одяг для обрядодійства реконструювали майстрині Валентина Ляшенко й Олександра Герасимова. Весільні пісні та музику виконав київський молодіжний фольк-гурт «Щука – Риба».
Попри прохолодну й дощову погоду, гостей на Івановій горі не бракувало. Бажаючі не тільки смакували галушками, а й вчилися їх ліпити. На святковій території діяли тематичні фотозони, де робили колоритні фото на згадку про фестиваль.

Вікторія СЕРГІЄНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий