Таїнство доброти У Полтаві відбувся ярмарок на підтримку онкохворих дітей

Таїнство доброти У Полтаві відбувся ярмарок на підтримку онкохворих дітей

У четверте полтавці приєдналися до організованого Полтавською єпархією УПЦ благодійного ярмарку “Чужих дітей не буває”. Зібрані кошти, як і вперше, призначені для маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Полтавської дитячої міської клінічної лікарні. Але збір допомоги не припиняється, внести посильну пожертву можна в будь-який час.
Квітневий ярмарок вирізнявся пасхальною атрибутикою: духмяні, в білих “шапочках” паски, яскраві великодні листівки. Звідусіль лунало: “Христос Воскрес – Воістину Воскрес!”, адже словами про цю святу звістку християни вітаються аж до Вознесіння Господнього.
За столиками з традиційним для єпархіальних ярмарків крамом – розмаїта палітра виробів рукоділля та випічка на всі смаки – порядкували юні умільці та їхні наставники з недільних шкіл. Погляд зупинявся на своєрідних “етикетках” зі зворушливими написами: “Ручна робота, виготовлена з любов’ю”.
– Коло учасників із кожним разом розширюється. Усе більше людей дізнаються про ярмарок і відгукуються. Дехто просто приносить якісь речі, щоб ми їх запропонували на ярмарку, – розповіла волонтерка православного центру “Благо” Катерина Дашевська. – Активно приєднуються недільні школи. Цього разу серед новачків – діти з Нижніх Млинів. Ярмарок дає можливість і зібрати допомогу для хворих діток, і долучити до добрих справ велику кількість людей.
– У нас у Полтаві дуже хороші люди. Ось, наприклад, пропонуємо найпростіше – пиріжки, то чимало покупців, узявши лише одного, жертвують по 200 гривень, – поділилася Наталія Іванченко, яка опікується недільним дитячим садочком при Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі. – Родини діток, які борються зі страшними недугами, вдячні кожній людині за кожну копійку.
На столику перед Наталією Іванченко – біля святкових пакуночків з просфорою – святим хлібом Христа – розклали кілька листівок з інформацією про дітей, які зараз потребують нашої допомоги. Це – тринадцятирічний Саша Неводничий (картка ПриватБанку 5168 7573 4137 50 71, Неводничий Олександр Васильович – тато, телефон мами (Таня) – 067 71 91 883); семирічний Марк Лєвітін (картка ПриватБанку 5168 7573 4272 8468, Магда Олена Миколаївна – мама); трирічна Уляночка Суєтіна (номер картки ПриватБанку 5168 7573 4266 6874, Суєтіна Вікторія – мама); Артемчик Махно, якому лише 11 місяців (картка ПриватБанку 5168 7573 1265 6988, Махно Марина Ігорівна, телефон тата (Сергій) – 099 90 34 669). Дані інших хворих діток можна знайти на сайті православного центру “Благо” у “Фейсбуці”.
Участь у ярмарку взяв митрополит Полтавський і Миргородський Филип: “Люди зараз помітно відчувають скруту, тому будь-яка допомога, а тим більше адресна, хворим дітям є дуже важливою. Така опіка – це православна традиція. Церква завжди закликає допомогти ближньому”, – сказав він.
Від ярмаркових рядів, які розгорнулися в холі Палацу дозвілля “Листопад”, відвідувачі прямували до залу, де розпочинався традиційний для Полтавської єпархії благодійний Пасхальний вечір духовної та вокально-хорової музики. До постійних учасників дійства – зведених хорів духовенства та творчих дитячих колективів – цього разу приєднався переможець телевізійного шоу “Голос країни”, протоієрей Олександр Клименко з Бориспільської єпархії. Отець Олександр відвідав Полтаву вже вдруге. Зі сцени лунали не тільки пісні в його виконанні, а й настанови та поради для всіх, хто прагне жити з Христом у серці.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий