Тарифи на тепло в Кременчуці таки зменшать, але несуттєво

У номері “Зорі Полтавщини” за 28 листопада 2017 року ми розповідали про “Тарифну війну міського масштабу”, що розгорнулася в Кременчуці між міською владою в особі КП “Теплоенерго” й жителями тих двох сотень будинків, куди тепло та гарячу воду постачає вказане комунальне підприємство.
Нагадаємо, що із 1 листопада минулого року рахунки на тепло- й водопостачання в частини кременчужан, які мешкають у правобережній частині міста, збільшилися приблизно на 20 і 13 відсотків відповідно. Обурені абоненти “Теплоенерго” влаштовували під стінами міськвиконкому пікети, поодинокі представники депутатського корпусу Кременчуцької міської ради, виступаючи від їхнього імені, здійснили кілька спроб відмінити рішення про “оновлені” теплові тарифи, але не знайшли розуміння людських проблем і підтримки з боку колег-депутатів.
Відлуння “тарифних баталій” докотилося із Кременчука аж до Києва. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціював створення спеціальної урядової комісії для визначення законності збільшення тарифів на тепло в Кременчуці. Комісія, опрацювавши величезну кількість документів, підтвердила: тарифи на тепло й гарячу воду від КП “Теплоенерго” справді економічно необґрунтовані. Але – не з кінця 2017 року, а з 2014-го, коли питання тарифотворення належало до компетенції Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунпослуг (НКРЕКП)! Лист із таким висновком отримало кременчуцьке видання “Телеграф” із Міністерства регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства України у відповідь на свій запит. До речі, якби не він, кременчуцька громада, мабуть, так би й не дочекалася оприлюднення офіційних висновків комісії, адже вони – явно не на користь тарифної політики міської влади Кременчука.
Так що ж не так із цінами на тепло й гарячу воду в наддніпрянському місті? Фактично частина кременчужан змушена оплачувати тепло й гарячу воду за завищеними тарифами через те, що, говорячи мовою юридичних документів, “при перегляді (коригуванні) тарифів з 2014 року не брались до уваги фактичні показники реалізації теплової енергії за попередні роки, що не забезпечувало економічної обґрунтованості тарифів на теплову енергію та комунальні послуги для КП “Теплоенерго”. Тобто ціна на теплоенергію для населення, починаючи із 2014 року, розраховувалася на підставі планових обсягів виробництва тепла на рівні 188801 тис. Гкал, коли фактичні обсяги були значно меншими, – 130981,196 Гкал за 2015 рік, 131247,201 Гкал – у 2016 році. Виходить, абоненти КП “Теплоенерго”, починаючи з 2014 року, переплачували за теплову енергію, яка фактично не вироблялася й якої вони не отримували. І все це – задовго до сумнозвісного підвищення тарифів у листопаді 2017 року!
Також у висновках урядової комісії зазначено, що “КП “Теплоенерго” при розрахунку витрат на газ на опалювальний сезон 2017/2018 років врахувало норми питомих витрат палива попереднього, а не поточного року, тим самим порушивши законодавство і недотримуючись формули тарифних розрахунків. Окрім того, під час перевірки було виявлено збільшення використання газу КП “Теплоенерго” протягом останніх трьох років, що йде врозріз із державною політикою економії “блакитного палива”.
До речі, серйозні питання в членів урядової комісії, що перевіряла обґрунтованість підвищення тарифів на тепло й гарячу воду в Кременчуці, виникли й до фінансово-економічного стану КП “Теплоенерго”. Його було визнано незадовільним із урахуванням багатомільйонних збитків, що їх зазнало підприємство, зокрема за останні два роки. Цікаво, що в розрахунки тарифів на тепло для абонентів КП “Теплоенерго” у 2017 році були закладені й витрати на проведення культурно-масової роботи в сумі більше 90 тисяч гривень. Звичайно ж, організовувати дозвілля співробітників, як і модернізувати водопровідні мережі, потрібно, але ж – чому й те, й інше робиться за рахунок абонентів?
Вищеназвана комісія знайшла чимало порушень при формуванні КП “Теплоенерго” тарифів на тепло для кременчужан. А що ж, так би мовити, в кінцевому рахунку, точніше, перерахунку? Вартість теплоенергії для абонентів КП “Теплоенерго” зменшиться на 2 копійки із розрахунку на
1 кв.м опалюваної площі, а гігакалорія подешевшає на 75 копійок. Про це на грудневій сесії Кременчуцької міської ради, де розглядався бюджет на 2018 рік, заявив міський голова Кременчука Віталій Малецький, наголосивши: “Ми прислухаємося до рекомендацій комісії”. До речі, днями під час брифінгу він повідомив, що контракт із директором КП “Теплоенерго” Дмитром Питульком, строк дії якого спливає наприкінці січня, не подовжуватимуть.

Поділися:

Добавить комментарий