Тарифи підняли,  а води не дали

Тарифи підняли, а води не дали

У публікаціях «Зорі Полтавщини» за 28 листопада 2017-го і за 24 січня цього року йшлося про суттєве підвищення тарифів на тепло й гарячу воду в житлових будинках правобережної частини Кременчука, що їх обслуговує КП «Теплоенерго». Проблему підвищення тарифів вивчала комісія, створена за розпорядженням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. В ході перевірки спеціалісти комісії виявили низку суттєвих порушень у роботі КП «Теплоенерго» й рекомендували знизити вартість постачання тепла й гарячої води в житлові будинки до економічно обґрунтованих.

Міськвиконком Кременчуцької міської ради врахував рекомендації комісії з Києва і знизив тарифи на тепло і гарячу воду, зобов’язавшись повернути споживачам загалом 142 тисячі гривень. Таким чином тепло для кожного кременчуцького абонента КП «Теплоенерго» подешевшало (у порівнянні з листопадовим його подорожчанням) на 2 копійки за 1 м2 житлової площі або на 75 копійок за гігакалорію. Плата за куб гарячої води зменшилася на 5 копійок.
Щоб прозвітуватися «нагору» про діалог із абонентами, КП «Теплоенерго» провело громадські слухання щодо коригування тарифів на свої послуги. Але чи то погано запрошували, чи то люди вже вкрай зневірилися бути почутими постачальником тепла і міськвиконкомівцями, але на зустріч із новопризначеним керівником «Теплоенерго» Віталієм Одношевним, заступником міського голови з комунальних питань Валерієм Декусаром і комунальниками прийшло лише кілька десятків кременчужан.
Віталій Одношевний розповів присутнім про історію очолюваного ним комунального підприємства, повідомив про середню зарплату працівників, що становить понад 6 тисяч гривень. Але ні він, ні інші присутні на зустрічі чиновники не спромоглися чітко пояснити причини збитковості КП «Теплоенерго», а головне – як вивести теплоенергетичне підприємство з кризи.
Натомість фінансові проблеми у комунальних теплоенергетиків і справді чималі. Це вже вкотре відчули на собі мешканці тих будинків, які обслуговуються «Теплоенерго». Наприкінці січня більше сотні багатоповерхівок на Раківці й у Крюкові залишилися без гарячого водопостачання, а деякі – і без холодного. Відключивши центральні теплові пункти «Теплоенерго» від електропостачання, ПАТ «Полтаваобленерго» вирішила у такий спосіб прискорити повернення більше 4,5 млн гривень, що їх заборгувало теплопостачальне комунальне підприємство. Щоправда, до кінця дня водопостачання в будинках відновили, й міський голова Кременчука Віталій Малецький незабаром повідомив про досягнення домовленості з «Полтаваобленерго» щодо взаємозаліку між місцевими електро- й теплоенергетиками та пообіцяв, що ЦТП більше від електроенергії не відключатимуть. Але, як водиться в нас, перед мешканцями будинків, які цілий день просиділи без води, вже вкотре ставши заручниками «розбірок» між місцевими енергетиками, ніхто не вибачився.
До речі, у Крюківському районному суді розглядається справа про оскарження тарифів КП «Теплоенерго» на теплопостачання й гарячу воду. Позивачем виступила депутат Кременчуцької міської ради Оксана Піддубна. Засідання у цій справі довелося перенести через те, що юрист Кременчуцької міськради на нього не з’явився. Чи вдасться пані депутатці відстояти в суді інтереси кременчужан, покаже час.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий